„PRZECISZA” NA SCENIE PAŁACU W KOSZĘCINIE!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „PrzeCisza”, działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie. W dniu 24 września br. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie odbył się Finał Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza, do udziału w którym zakwalifikowały się zespoły z Małopolski oraz Śląska. Organizatorem tego wydarzenia było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Śląskie oraz Zespół „Śląsk”. Dla naszego młodego zespołu jest to ogromne wydarzenie, móc wystąpić przed jury, które na co dzień pracuje z członkami najbardziej znanego zespołu ludowego południowej Polski. Edukacyjnym walorem wyjazdu była możliwość zobaczenia na żywo innych, bardzo doświadczonych zespołów, które zrobiły na nas wielkie wrażenie. Atrakcją popołudnia był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który zaprezentował wielką klasę i stał się motywacją do wytężonej pracy dla naszych młodych artystów. Wielkim przeżyciem był również pobyt i możliwość zwiedzenia pałacu, który jest siedzibą główną zespołu „Śląsk”. Do finału przeglądu zakwalifikował się również przeciszowski zespół śpiewaczy „Same Swoje”, który wspierał naszych młodych podopiecznych oklaskami oraz dobrym słowem. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!