Klub modelarski „Orzeł”

Klub modelarski „Orzeł”

Klub Modelarski „Orzeł” rozpoczął działalność w maju 2001 roku. Od samego początku istnienia swoją przystań znalazł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie, gdzie zaadoptowano do jego funkcjonowania duże pomieszczenie. Wyposażone w nowe stoliki, meble oraz krzesła jest w stanie pomieścić ok. 20 modelarzy. Instruktorem modelarstwa jest Łukasz Fuczek.


Głównym celem jest propagowanie idei modelarstwa jako formy spędzania czasu wolnego. Uczenia dokładności i systematyczności w pracy. Modelarnia uczy również cierpliwości, tak pożądanej w dzisiejszym świecie.


Co sklejamy? Właściwie wszystko co jest z kartonu. Okręty wojenne, statki, pojazdy, samoloty, śmigłowce – wszystkie dumnie prezentują się na półkach naszej modelarni. Nie brakuje również architektury, czy figurek żołnierzy. Dzięki tym pracom młodzi modelarze poznają również historię.
Do klubu uczęszczają dzieci, młodzież, osoby dorosłe z terenu gminy oraz modelarze z okolic Przeciszowa. Obecnie jest to jedna z największych modelarni działających w naszym kraju. Zrzesza ponad 20 pasjonatów. W ciągu roku bierzemy udział w konkursach i festiwalach modelarskich, które są sprawdzianem naszych umiejętności. Udaje się nam osiągać wysokie wyniki lecz cały czas staramy się rozwijać i poszerzać wiedzę modelarską.

Klub modelarski „Orzeł” jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych o „Puchar Wójta Gminy Przeciszów”. Dzięki naszej pasji jesteśmy w stanie zorganizować jedną w najważniejszych imprez modelarskich w kraju. Przyjeżdżają do nas modelarze z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, a nawet z Rosji, aby walczyć o najwyższe trofea.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności – zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas na stronie internetowej www.km-orzel.pl

Zajęcia w Domu Kultury w Przeciszowie odbywają się w każdy wtorek od 15.00 – 16.30.

Skip to content