„HEJ, HEJ, KOLĘDA…” WYBRZMIAŁA W DOMU KULTURY W PRZECISZOWIE

W dniu 14.01.2024 roku na sali widowiskowej Domu Kultury w Przeciszowie odbył się I Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział zespoły dziecięco – młodzieżowe oraz zespoły ludowe.

W wydarzeniu zaprezentowało się aż 15 grup, które przyjechały do nas z Przeciszowa, Piotrowic, Brzeszcz, Poręby Wielkiej, Grojca, Podolsza oraz Rudna. Na pięknie przystrojonej scenie mogliśmy usłyszeć wiele popularnych, jak i mniej znanych kolęd i pastorałek. W pierwszej turze zaprezentowały się zespoły dziecięco-młodzieżowe:

• Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „PrzeCisza” z Przeciszowa,
  • Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Iskierki” z Brzeszcz,
  • Szkolny Chór „Perfectum” z Piotrowic,
  • Duet Weronika Suchocka i Antonina Czardyban z Brzeszcz,
  • Chór „Bel Canto” z Przeciszowa,
  • Duet Pola Winczowska i Patryk Łuczak z Brzeszcz,
  • Zespół „Na luzie” z Poręby Wielkiej,
  • „Kolędnicy z Grojca”

W drugiej turze wystąpiły zespoły śpiewacze:

• Zespół śpiewaczy „Iskierkowa Familia” z Brzeszcz,
  • „Grojczanie” z Grojca,
  • Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Piotrowic,
  • Zespół śpiewaczy „Same Swoje” z Przeciszowa,
  • Trio Natalia Praszkiewicz, Gabriela Dąbrowska oraz Zenobia Wełna z Brzeszcz,
  • „Podolszanka” z Podolsza,
  • Grupa śpiewacza „Rudnianie” z Rudna

Występy wszystkich zespołów budziły wiele emocji, czego dowodem były oklaski w trakcie i po prezentacjach. Zgromadzona publiczność z przyjemnością śpiewała wraz z wykonawcami. Każda grupa została nagrodzona pięknym dyplomem oraz statuetką anioła. Nie zabrakło również słodyczy.

Na uczestników przeglądu czekał poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Przeciszowa oraz z Piotrowic, w czasie którego wykonawcy dzielili się emocjami oraz wrażeniami z występów.

Organizator zapewnił również stoisko rękodzielnicze, na którym można było podziwiać ręcznie wykonane prace szydełkowe Barbary i Wiktorii Kobylańskich.

Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie, KGW w Przeciszowie oraz KGiGW w Piotrowicach.

Patronat Honorowy objął Wójt Gminy Przeciszów – Tomasz Kosowski.

Kierownik GBP w Przeciszowie pragnie podziękować Kazimierze Guguła za dekorację sceny, KGW w Przeciszowie i KGiGW w Piotrowicach za przygotowanie poczęstunku oraz firmie „Wszystko dla Domu” z Piotrowic za ufundowanie choinek służących dekoracji sali.