PIERWSZAKI NA ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATACH W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PRZECISZOWIE

PIERWSZAKI NA ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATACH W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PRZECISZOWIE

Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie miała przyjemność gościć na Warsztatach Świątecznych klasę 1 ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Przeciszowie wraz z wychowawczynią Panią Urszulą Daczyńską. Na początek dzieci pracowały z gliną, z której powstały piękne anioły. Zajęcia przeprowadziła Pani Edyta Krzyścin. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy o pracy z gliną, o różnych technikach modelowania i dekoracji, zobaczyły narzędzia służące do zdobienia prac. Zapoznali się również ze specjalnym piecem ceramicznym, w którym później zostaną wypalone ich anioły.

Pani Ania Kozieł zaprosiła dzieci do Biblioteki, gdzie opowiedziała o jej funkcjonowaniu, wytłumaczyła jak prowadzić Dziennik Biblioteki Publicznej, pokazała regały i wyjaśnila według jakiego systemu książki SĄ na nich ułożone.

Końcowym etapem warsztatów, które przygotowała Pani Halina Czerwiec, było wykonanie bombki na choinkę z wykorzystaniem różnych „świecidełek” z papieru. Z wielkim zainteresowaniem dzieciaki wysłuchały jak dawniej ozdabiano i dekorowano choinkę oraz poznały bliżej tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i radosnej atmosfery.

Na koniec zajęć kierownik Biblioteki Pan Łukasz Fuczek zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia pod świąteczną choinką.

Dziękujemy pani Uli oraz dzieciom za uczestnictwo w warsztatach, a także za mile spędzony czas.

Skip to content