„PLAKATY” – WYSTAWA MARTYNY PALUCHIEWICZ-ŁABAJ – 21.09.2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie ma ogromną przyjemność poinformować, iż 21.09.2023 roku o godzinie 18.00 w Galerii „Na Skrzydłach” odbędzie się wernisaż prac artystycznych Martyny Paluchiewicz – Łabaj.

Artystka bacznie obserwuje świat, patrzy obiektywnie kobiecym okiem na różne zjawiska i mechanizmy rządzące światem. Jak sama mówi – „Swoje obserwacje przenoszę na tkaninę i papier. Pomysł przychodzi zwykle sam. Podsłyszana rozmowa, jakaś sytuacja, obraz dnia codziennego zostają przetworzone, i podpięte pod aktualnie frapujące problemy, problemiki, bolączki i strachy. Czasem fascynacje. Relacje damsko-męskie, niepokoje przyszłości. Czasem bardzo osobiste spostrzeżenia zyskują uniwersalny, graficzny przekaz.”

Wystawa „Plakaty” będzie czynna do końca października.