CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

24 maja w bibliotece w Piotrwicach a 25 maja w Przeciszowie zrobiło sie gwarno i wesoło, a to za sprawą dzieciaków z przedszkoli naszej gminy, które odwiedziły nas w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom!
Już od wielu lat gościmy przedszkolaków podczas tej akcji. W tym roku dzieci wysłuchały bajek z serii Stella i Pikuś, które czytał im Wójt Gminy Przeciszów Tomasz Kosowski. Dzieci z uwagą słuchały czytanych tekstów, a następnie żywo dyskutowały na różne tematy. Od pań bibliotekarek dowiedziały się jak przebiega procedura zapisu do biblioteki i wypożyczania książek, jednak była to formalność bo wielu przedszkolaków jest już czytelnikami naszych bibliotek. Na zakończenie spotkań każde dziecko otrzymało czytaną książeczkę wraz z zakładką a także słodki poczętsunek. Z uśmiechem na ustach dzieci obiecały, że odwiedzą nas ponownie.
Spotkania te mają na celu zachęcenia dzieci do czytania, gdyż rozbudza ono wyobraźnie, przenosi do krainy bohaterów książek, wzbogaca słownictwo, kształtuje wartości oraz uczy emocji. Dlatego tak ważne jest, aby czytać dzieciom od pierwszych chwil ich życia.

Skip to content