KRÓLEWSKA GRA W DOMU KULTURY W PRZECISZOWIE!

W dniu 16 kwietnia br. odbył się Jubileuszowy 5. Turniej Szachowy w Dolinie Karpia pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów. W wydarzeniu wzięło udział blisko 50 zawodników, którzy przyjechali do nas z Oświęcimia, Podolsza, Grojca, Przeciszowa oraz Poręby Wielkiej. Zawodnicy rozegrali siedem rund obstawiając trzy kategorie wiekowe: do lat 10-ciu, do lat 16-tu oraz Open. Wysoki poziom gry był zauważalny od pierwszej rundy, a wiele emocji można było zauważyć wśród najmłodszych uczestników. O szachach mówi się, że jest królewską grą, ponieważ wymaga ogromnej wiedzy, koncentracji i umiejętności przewidywania. I tych trzech rzeczy w Domu Kultury nie zabrakło. Szczególnie dało się to zauważyć w najstarszej grupie graczy, których partie rozgrywane były najdłużej, a doping pozostałych uczestników towarzyszył im do samego końca.

Dobrym wynikiem mogą pochwalić się szachiści z przeciszowskiego „Szewczyka”, którzy wywalczyli zwycięstwo w najmłodszej grupie wiekowej, a na podium stanął Grzegorz Porębski odbierając z rąk Wójta Gminy Przeciszów nagrody za zasłużone pierwsze miejsce. Na drugim miejscu podium w kategorii do lat 16-tu uplasował się Adam Mendyk.

Przyznane zostały dwie nagrody specjalne, które otrzymali:

Puchar Wójta Gminy Przeciszów dla najlepszego szachisty turnieju – Łukasz Goc z Grojca.

Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Zatorze dla najlepszej zawodniczki turnieju , który w imieniu pani Prezes Katarzyny Lalik wręczyła Kierownik oddziału BS w Przeciszowie – pani Joanna Kosowska – otrzymała Małgorzata Krawczyk z SP2 w Oświęcimiu.

Organizator dziękuje Martinowi Surmanowi – Sędziemu Głównemu Turnieju za sprawną organizację oraz przebieg gry. Ponadto dziękujemy Jakubowi Wachtarczykowi – za pomoc w organizacji wydarzenia i bardzo dobre przygotowanie „Szewczyków” do Turnieju.

Sponsorami nagród byli: Bank Spółdzielczy w Zatorze, firma Instal-Bis Bogusław Ganobis z Przeciszowa, Art-Grawer z Oświęcimia, Stowarzyszenie Dolina Karpia z Zatora, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeciszowie.