SPOTKANIE BIBLIOTECZNE CZYLI KULINARNE INSPIRACJE

W czwartek, 16 lutego, odbyło się kolejne biblioteczne spotkanie, którego ,tym razem tematem, były szeroko rozumiane kulinaria. Zaczęło się od zaprezentowania książek z naszego księgozbioru dotyczących przepisów oraz porad kulinarnych, następnie z wielkim zainteresowaniem uczestnicy przeszli do przeglądania książek, ale także przepisów, które sami przynieśli. Najstarszy zeszyt z przepisami liczył ok. 50 lat! Jako, że wtedy przypadał Tłusty Czwartek to wszyscy nie omieszkali spróbować domowych pączków. Tak wszystkim zasmakowały, że każdy uczestnik wyszedł z przepisem w ręku na te właśnie pączki. Rozmawialiśmy o współczesnych potrawach ale również o tych, które kiedyś były popularne. Było wesoło, smacznie i nostalgicznie.
Zapraszamy na kolejne spotkanie już w marcu! Co będzie jego tematem dowiedzą się Państwo niebawem.