„SZEWCZYKI” WYWALCZYŁY KOLEJNE ZWYCIĘSTWA! – PODSUMOWANIE MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU SZACHOWEGO

„SZEWCZYKI” WYWALCZYŁY KOLEJNE ZWYCIĘSTWA! – PODSUMOWANIE MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU SZACHOWEGO

W sobotni poranek – 3.12.2022 roku do Domu Kultury w Przeciszowie zawitali szachiści z całego powiatu oświęcimskiego. Blisko 60 graczy wzięło udział w kolejnej, 3. edycji, doskonale przyjętego i popularnego już Mikołajkowego Turnieju Szachowego, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przeciszowie. Dla niektórych szachistów był to kolejny powrót do naszej placówki, co wyrażali słowami – „ale fajnie tutaj wracać:)”.

Zawodnicy zagrali w trzech grupach wiekowych: do 10 lat, do 16 lat oraz Open. Turniejowi towarzyszyło wiele emocji oraz skupienia, co można było zauważyć na twarzach graczy i towarzyszących im rodzin. Wielki doping ze strony najbliższych z pewnością pomagał grającym. Gospodarze zapewnili uczestnikom słodki poczęstunek, który był miłym przerywnikiem podczas kolejnych partii meczowych.

Poziom gry był niesłychanie wysoki i walka o miejsca na podium toczyła się do końca 7 partii. Przygotowanie szachistów z przeciszowskiego „Szewczyka” zapewniło im miejsca na podium.

Wyniki:

Kategoria do lat 10:

I miejsce – Tadeusz Tyc (MDK Oświęcim) – 7pkt

II miejsce – Kamil Czaja (Grojec) – 5,5 pkt

III miejsce – Tymon Gagracz (Szewczyk Przeciszów) – 5 pkt

Kategoria do 16 lat:

I miejsce – Aleksander Kotyla (MDK Oświęcim) – 6 pkt

II miejsce – Przemysław Rakoczy (Szewczyk Przeciszów) – 6 pkt

III miejsce – Benedykt Paluch (MDK Oświęcim) – 6 pkt

Kategoria Open:

I miejsce – Andrzej Walczak (Szewczyk Przeciszów) – 5 pkt

II miejsce – Tomasz Kantyka (MDK Oświęcim) – 4,5 pkt

III miejsce – Maciej Daszkiewicz (MDK Oświęcim) – 4 pkt

Pozostali gracze z sekcji „Szewczyka” również zajęli wysokie pozycje. W pierwszej dziesiątce kategorii do lat 10 znaleźli się: Maciej Mańka (5 pkt), Mateusz Haj (4,5pkt), Witold Jargus (4 pkt). W kategorii do lat 16 znaleźli się: Szymon Kłusek (4 pkt), Adam Mendyk (4 pkt).

W turnieju wzięli udział szachiści z Oświęcimia, Porąbki, Zatora, Grojca, Przeciszowa.

Organizator pragnie podziękować sędziemu głównemu – Martinowi Surmanowi oraz opiekunowi „Szewczyków” – Jakubowi Wachtarczykowi.

Organizator pragnie serdecznie podziękować sponsorom wydarzenia: Profil-Plast, ArtGrawer, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej, Instalbis,

Skip to content