MIESZKAŃCY GMINY PRZECISZÓW ŚWIĘTOWALI!!!

MIESZKAŃCY GMINY PRZECISZÓW ŚWIĘTOWALI!!!

Pierwsza sobota wakacji 2022 r. zapisała się złotymi literami w historii obchodów Święta Gminy Przeciszów. Stadion przeciszowskiego LKS-u od samego rana do późnych godzin nocnych tętnił gwarem wesołych głosów, dźwiękami muzyki tanecznej oraz rozbłyskał serią barw i świateł. Wszystko zaczęło się o godzinie 10.00 od rajdu rowerowego, w którym wzięło udział blisko 300 osób. Trasa, którą mieli do pokonania liczyła blisko 30km, a półmetek i zasłużony odpoczynek odbył się w Riverparku w Zatorze. Wśród uczestników odnaleźć można było całe rodziny – od maleńkich dzieci poczynając, na seniorach rodów kończąc. Po ponad trzech godzinach jazdy uczestnicy rajdu wrócili na boisko Przeciszovii, gdzie wzięli udział w loterii fantowej, odpoczęli, posilili się i spotkali w gronie bliższych i dalszych znajomych. Gwar ludzkich głosów zachęcał do zabawy najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w warsztatach malowania na szkle, ceramicznych, wikliniarskich. Na każdego malucha czekały balonowe zwierzątka i malowanie twarzy, jednak największą atrakcją okazały się ogromne, dmuchane zjeżdżalnie. Niezwykłą atrakcję sprawił dzieciom Bank Spółdzielczy w Zatorze, który zaprosił milusińskich do wirtualnej jazdy prawdziwym bolidem wyścigowym. Radość na buźkach dzieci malowała również przejażdżka Ciuchcią Chrzanolandia.

Już od 15.00 można było podziwiać na scenie i w jej pobliżu występy artystyczne utalentowanych mieszkańców gminy Przeciszów. Usłyszeliśmy zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowic, zespół „Same Swoje” z Przeciszowa, pokaz Zumba Fitness oraz dzieci ze szkoły tańca „Magic Dance” działające w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie. Ponadto odkrywaliśmy „Młode Talenty Przeciszowa”. Ponadto wręczono nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Dolina Karpia w obiektywie”.

To był dopiero początek atrakcji. O godzinie 18.00 scenę opanował zespół „Elvis 56”, który przez niemal 2 godziny prezentował przeboje króla rock’n’rolla. Oklaskom nie było końca, więc zespół chcąc nie chcąc zaśpiewał bis, czym wzbudził ogólną wrzawę zachwytu. Po krótkiej przerwie na deskach sceny pojawiła się formacja FOX, czyli Domink Feldman i jego dwie urocze tancerki. Pojawienie się artystów na scenie spowodowało, że oczy wszystkich osób zwróciły się w jej stronę. Dominik Feldman wszedł w niezwykłą interakcję z widownią. Jego występ spowodował, że do tańca ruszyły pierwsze pary, miejsce do tańca zapełniło się nie tylko dziećmi, a z widowni ciągle dobiegały okrzyki zachwytu i ogromne brawa. I tego artysty publiczność nie wypuściła bez bisów.

Dzień miał się ku końcowi. Słońce zaszło, a około 22 wszystko spowiła ciemność. To było jednak tylko przygotowanie do niezwykłego pokazu laserów, który wzbudził okrzyki zachwytu. Grze świateł towarzyszyła wysublimowana elektroniczna muzyka Johna Lectera. Przez 20 minut wrzawa ucichła, ponieważ widzowie w niemym zachwycie oglądali niezwykły pokaz.

Około 23.00 scenę opanował DJ Jarro, który aż do godziny 3 nad ranem porywał do tańca zgromadzonych ludzi, a podest pod sceną zaroił się od tańczących par.

Organizatorem Święta Gminy Przeciszów byli: Urząd Gminy w Przeciszowie, Towarzystwo Turystki Rowerowej „Cyklista” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom (Bank Spółdzielczy w Zatorze, Art Grawer, szkoła tańca Magic Dance, Kruszywo S.A., Instalbis – Bogusław Ganobis, Willa Boconek, KPP w Oświęcimiu, KP w Zatorze, OSP w Przeciszowie, Cukiernia Maja, Prezesowi LKS Przeciszovia – Wojciechowi Maca)

Wielkie podziękowania kierujemy do pracowników Urzędu Gminy, Sołtysów i Rad Sołeckich z Piotrowic oraz Lasu, TTR Cyklista, Prezesowi oraz członkom Stowarzyszenia „Gwarek”, dyrekcji oraz pracownikom GZWiK w Przeciszowie, dyrekcji SP 2 w Przeciszowie za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Lista sponsorów Rodzinnego Rajdu Rowerowego:

 • Wójt Gminy Przeciszów Tomasz Kosowski
 • Przewodniczący Rady Gminy w Przeciszowie Marek Trzaska,
 • Sołtys Przeciszowa Władysław Kozub,
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeciszowie,
 • Restauracja Villagio z Polanki Wielkiej – Dominik Jarosz,
 • Jubiler – Paweł Kościelnik,
 • Prezes Firmy Montochem Krzysztof Skrobacz,
 • Firma Diogra Paulina i Grzegorz Świdrgał z Graboszyc,
 • Firma Kriss – bruk, usługi brukarskie Krystian Marek,
 • Sklep Rowerowy Oskar w Zatorze,
 • Firma Instal Bis Bogdan Ganobis,
 • Studio Fryzur Beata Cisowska,
 • Pasieka Nad Wisłą Zygmunt Kurzak,
 • Restauracja „Ikebana Smaku” z Przeciszowa,
 • Energylandia – Rodzinny Park Rozrywki,
 • Firma Oriflame Podolsze,
 • Centrum Ogrodnicze KIMIKO Przeciszów,
 • River Park.

Skip to content