XII MEMORIAŁ SZACHOWY STANISŁAWA ŁOBAZIEWICZA W KRZESZOWICACH.

W dniach 11-12.06.2022 roku odbył się XII Memoriał Szachowy Stanisława Łobaziewicza w Krzeszowicach. To prestiżowe wydarzenie od wielu lat przyciąga szachistów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w kategoriach: Open A oraz Open B (do lat 8 i 10). Bardzo wysoki poziom zagwarantowali szachiści z małopolski oraz śląska. Nie zabrakło również szachistów z przeciszowskiego „Szewczyka”, których reprezentowali: Przemysław Rakoczy, Szymon Kłusek oraz Nikodem Wójcik. Wielkie brawa dla naszych zawodników, ponieważ Memoriał w Krzeszowicach to bardzo trudne współzawodnictwo i bardzo wysoki poziom graczy.

W najstarszej grupie wiekowej na 40 zawodników, miejsce 22 wywalczył Przemysław Rakoczy, a jego kolega Szymon Kłusek zdobył miejsce 28. Tutaj należą się gratulacje dla Przemka – w klasyfikacji do 14 lat uplasował się na 3 miejscu. Ponadto warto dodać, że o mały włos nasz zawodnik zdobyłby upragnioną III kategorię! W uzyskanym rankingu Turnieju zabrakło 25 punktów rankingowych, aby zdobyć trzecią kategorię.

Młodszą grupę wiekową (do lat 8 i 10) reprezentował Nikodem Wójcik, który na 29 zawodników zajął 19 miejsce.

Gratulujemy bardzo serdecznie naszym szachistom za udział w XII Memoriale Szachowym. To doświadczenie z pewnością doda motywacji do dalszych zmagań w tej pięknej królewskiej grze.