Wiele emocji podczas koncertu dla Ukrainy – ŁĄCZMY SIĘ.

W dniu 24.04.2022 roku o godzinie 16.00 odbył się w Domu Kultury w Przeciszowie koncert dla Ukrainy pn. „Łączmy się”. Wydarzenie niezwykłe, zapełniło salę widowiskową po brzegi. Od dwóch miesięcy jesteśmy świadkami smutnych informacji, jakie napływają od naszych wschodnich sąsiadów. Sytuacja, w jakiej znaleźli się mieszkańcy Ukrainy jest dla nas – Polaków wielkim sprawdzianem „wielkiego serca”, pomocy. Samorząd gminny, instytucje, mieszkańcy wspierają naszych gości na każdym kroku. To sobotnie popołudnie było świadectwem wsparcia, bliskości i krzepienia ludzkich serc.

Na scenie wystąpiły zespoły: Chór szkolny Perfectum pod opieką Iwony Bernaś, Koło Gospodyń Wiejskich w Piotrowicach, zespół „Śpiewające Jeziora” pod opieką Urszuli Daczyńskiej oraz zespół „Same Swoje” pod przewodnictwem Anny Szarzec. Ponadto w koncercie wzięły udział dzieci z Ukrainy.

Patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Przeciszów – Tomasz Kosowski, w wśród przybyłych gości byli: Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Izabela Miłkowska – Dyrektor Biura Poselskiego Posła Krzysztofa Kozika, Teresa Jankowska – Członek Zarządu Powiatu Oświęcimskiego.

Ponadto w wydarzeniu wzięli udział dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządu, sołtysi sołectw Las, Przeciszów oraz Piotrowice, członkowie TTR Cyklista, a także mieszkańcy naszej Gminy. Nie zabrakło również rodzin z Ukrainy, które obecnie przebywają na terenie Gminy.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Przeciszowie wraz z Zarządem za udzieloną pomoc dla uchodźców z Ukrainy, zamieszkujących Gminę Przeciszów.

Koncert „Łączmy się” został w całości zarejestrowany i będzie już wkrótce dostępny na kanale Youtube Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie. Nagranie koncertu było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Oświęcimskiego.

Podczas wydarzenia zorganizowano zbiórkę na rzecz uchodźców. Zebrano 3095,00zł. Dziękujemy bardzo serdecznie!