MŁODZI SZACHIŚCI Z PRZECISZOWA NA PODIUM!

Wielkie emocje towarzyszyły podczas kolejnej, czwartej edycji Turnieju Szachowego w Dolinie Karpia, który odbył się w dniu 26.03.2022 roku w Domu Kultury w Przeciszowie. W wydarzeniu wzięło udział blisko 80 zawodników, którzy rozegrali po siedem rund w trzech kategoriach wiekowych: do 10 roku życia, do 16 roku życia oraz kategorii open – powyżej 16 roku życia. Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże wśród mieszkańców Doliny Karpia. W tym roku zawitali do nas szachiści z Zatora, Oświęcimia, Brzeszcz, Kossowy, Tłuczania, Piotrowic oraz Przeciszowa.

Sekcja szachowa „Szewczyk” działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie odniosła w tegorocznej edycji Turnieju wielki sukces. Młodzi szachiści zdeklasowali rywali w grupie wiekowej do 10 roku życia i zdobyli pierwsze trzy miejsca na podium (I miejsce – Tymon Gagracz, II miejsce – Witek Jargus, III miejsce – Nikodem Wójcik). Ponadto w Turnieju zostały przyznane Puchary:

Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Zatorze dla najlepszego zawodnika w grupie wiekowej do 16 roku życia zdobył Oskar Pietyra z Oświęcimia, a Puchar Wójta Gminy Przeciszów dla najlepszej zawodniczki zdobyła Julia Kajfasz z Zatora.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach szachowych.

Patronat Honorowy w Turnieju objęli:

– Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

– Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski