Rytmiczne wierszyki na wesoło

Od listopada filia w Piotrowicach Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie po raz drugi wyszła z propozycją zabawy dla przedszkolaków. Wspólnie z Samorządowym Przedszkolem w Piotrowicach, Panią Haliną Czerwiec, instruktor do spraw kultury i Panią Iwoną Makuch bibliotekarką, prowadzą zajęcia, na których dzieci słuchając wierszy Juliana Tuwima i dokładając do nich muzykę tworzą piosenki, przy których mają doskonałą zabawę. Dzieci uczą się nie tylko wierszyków, ale próbują je także interpretować, rozwijając tym samym wyobraźnię. Potrafią wymyslić zabawę do wiersza, a także wystukać rytm pasujący do melodii i słów. W ten sposób dowiadują się, że tekst wiersza można zaśpiewać, że może z tego powstać piosenka, można się przy tej piosence dobrze bawić i zagrać ją na instrumentach muzycznych. Za nami pierwsze spotkanie, z najmłodszą grupą wiekową, a przed nami do końca roku wspólnego dużo zabawy i dobrych pomysłów.

W dniu dzisiejszym (16.11.2021) odbyły się kolejne zajęcia w Przedszkolu w Piotrowicach, tym razem w grupie czterolatków, na podstawie wiersza „Lokomotywa”. Przez cały czas towarzyszyły nam uśmiechy na twarzach dzieci oraz miła atmosfera.

Kolejna grupa przedszkolaków, bawi się przy „Rytmicznych wierszykach na wesoło”