Pierwsza Noc Bibliotek za nami!

Pierwsza Noc Bibliotek za nami!

W sobotę 9 października w godzinach popołudniowych do naszej biblioteki zawitały dzieci, które zgłosiły sie do udziału w Nocy Bibliotek. Ta ogólnopolska akcja, w tym roku, odbyła sie pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Przybyłe dzieci przywitał kierownik biblioteki Łukasz Fuczek, życząc jednocześnie wszystkim wspaniałej zabawy. Następnie pod okiem Edyty, Ani i Iwony, naszych bibliotekarek, dzieci przystapiły do działania.
Spotkanie rozpoczęło się od malowania glinianych figurek. Dzieci z wielkim zapałem i uśmiechem przystąpiły do tego działania. Wspaniale pomalowane figurki zabrały do domu na pamiątkę. Później zawitały do „małego kina”, gdzie wcześniej, jak w to kinie bywa, zostały zaopatrzone w popcorn, który przygotowany został w specjalnej maszynie. Jego przygotowanie wzbudziło w dzieciach wielkie zainteresowanie. Po obejrzeniu filmu „Operacja: Człowiek w czerni” trzeba było wzmocnic siły przed kolejnymi atrakcjami. Dlatego na stole zwitała pyszna pizza. Pełni zapału ruszyli do dekorowania fotobudki, w której następnie wykonywały sobie zdjęcia z różnymi śmiesznymi gadżetami. Kreatywnośc dzieci podczas jej dekorowania zaskakiwała nas wielokrotnie. Jako, że film wzbudził w dzieciach detektywistyczną żyłkę to musiały odnaleźć ukryte w książkach zagadki i litery, z których powstawało słowo. Jakie? To wiedzą młodzi detektywi, którzy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem!
Po godz. 20 przyszli rodzice odebrać swoje pociechy, które na zakończenie otrzymały pamiatkowe dyplomy oraz gadżety.
Sądząc po uśmiechach dzieci Noc Bibliotek należy zaliczyć do udanych! Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu! Tak przynajmniej deklarowały dzieciaki!
O godz. 20:30 pojawili się pierwsi kibice, którzy w ramach Nocy Bibliotek wspólnie obejrzeli transmisje meczu Polska – San Marino. W przerwie wykonali sobie również zdjęcia w fotobudce, którą wcześniej przygotowały dzieci. Zdjęcia oczywiście z piłkarskimi gadżetami! Gorący doping niosł się aż na Stadion Narodowy! Dzięujemy wszystkim dorosłym, którzy wzięli udział w tej akcji.

Skip to content