Wakacje zakończone w przytupem!

Wakacje zakończone w przytupem!

W ostatnią niedzielę sierpnia została zorganizowana impreza dla dzieci i młodzieży „Zakończenie lata”. Z tej okazji w Domu Kultury w Przeciszowie czekała moc atrakcji!

Wszystkich przybyłych przywitał kierownik GBP Łukasz Fuczek, który przedstawił jakie niespodzianki czekają na dzieci. Zabawa rozpoczęła się robieniem dużych baniek mydlanych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane i prowadzone zajęcia przez pracowników biblioteki:

– ceramika, na której dzieci wykazywały się ogromną kreatywnością w tworzeniu dzieł z gliny,

– malowanie na szkle oraz glinianych figurek podczas malowania których dzieci mogły puścić wodze wyobraźni,

– pokaz robienia masła, w czasie którego dzieci uczestniczyły w procesie robienia swojskiego masła oraz dowiedziały się jak dawniej żyło się na polskiej wsi.

Każdy z uczestników mógł zabrać do domu wykonane przez siebie dzieło. Pracownicy przygotowali również quiz, który składał się z dwóch tematów: „Czy znasz naszą gminę” oraz „Bajkowe zagadki”. Ciekawe nagrody powędrowały do dzieciaków, które prawidłowo, jako pierwsze, odpowiedziały na pytanie.

Zabawy ruchowo-muzyczne, animacje z chustą oraz bańki mydlane poprowadziły animatorki z „Balonowego Oświęcimia”. Ponadto można było usiąść za kierownicą wozu strażackiego i radiowozu policyjnego, poskakać na wielkim dmuchańcu oraz zjeść pyszne lody z Lolly Polly. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzaki z balonów, które dzieci mogły również wykonać własnoręcznie i zabrać do domu.

Finał „Zakończenia Lata” to dwa spektakle, które dzieci wraz z rodzicami mogły obejrzeć na sali widowiskowej. „Jaś i Małgosia” oraz „Wielkie sprawy małej żaby” to bajki jakie przedstawił Teatr Lalek „Bajka” .

Wielka radość i uśmiech na twarzach dzieci gościły do samego końca!

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację tej imprezy: Gmina Przeciszów, Bank Spółdzielczy w Zatorze, Kebab Garus, Lolly Polly, OSP Przeciszów, GOPS Przeciszów, Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, Policja Zator, pracownicy porządkowi UG Przeciszów.

Dziękujemy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia!

Skip to content