ANASTAZJA FIETISOWA. WĘDRÓWKA PO GMINIE PRZECISZÓW.

ANASTAZJA FIETISOWA. WĘDRÓWKA PO GMINIE PRZECISZÓW.

Gmina Przeciszów to piękno przyrody, wspaniałych miejsc, ciekawych ludzi. To trzy cudowne sołectwa, a każde z nich skrywa to, co jeszcze nieodgadnione. W poszukiwaniu tych miejsc zaprosiliśmy do współpracy Panią Anastazję Fietisową z Białorusi – malarkę o otwartym sercu i wielkiej wrażliwości na otaczający świat.

W ciągu najbliższych miesięcy zostanie wykonana panorama Gminy Przeciszów (rozmiar 170 x 270 cm), obrazy olejne oraz pastele prezentujące nasze codzienne życie. Okiem artystki rozpoczynamy wędrówkę po gminie Przeciszów… a Państwa zachęcamy do rozmów z naszą artystką.

Anastazja Fietisowa urodziła się w Brześciu na Białorusi w rodzinie Iwana Fietisowa (malarza portrecisty). Po szkole średniej uczyła się w wyższej szkole muzycznej w Mińsku na kierunku dyrygentura. W 1982 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku, gdzie zdobyła zawód projektanta wnętrz. W 1993 r. studiowała sztuki wizualne w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma. Przez osiem lat pracowała w Brześciu jako projektant wnętrz. Mieszka i tworzy w Polsce.

Od 1996 r. zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym i eksperymentalnym (malowanie emaliami na miedzi). Tematem jej prac są przede wszystkim pejzaże miejskie, w tym panoramy miast.

Uwieńczeniem projektu będzie wernisaż wystawy obrazów, szkiców oraz Wielkiej Panoramy Gminy Przeciszów, która będzie znajdowała się w Domu Kultury w Przeciszowie.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym partnerom:

Gmina Przeciszów, Bank Spółdzielczy w Zatorze, Willa Boconek, firma Profil-Plast.

Skip to content