20-lecie Klubu Modelarskiego „ORZEŁ”.

20-lecie Klubu Modelarskiego „ORZEŁ”.

Po ilości wykonanych modeli, możemy stwierdzić, że klub modelarski „Orzeł” działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie przez ostatnie 20 lat nie próżnował. Dzisiaj, patrząc z perspektywy czasu, zatoczyło się pokoleniowe „modelarskie koło”. I to dosłownie.

1 maja 2001 roku, w Domu Kultury w Przeciszowie odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie dwóch modelarzy – Łukasza Fuczka oraz Marka Górala z rodzicami i dzieciakami z terenu naszej Gminy. Od tego momentu, „zarażanie modelarską pasją” stało się sposobem na zapełnianie czasu wolnego młodych mieszkańców, dążeniem do doskonałości i kształtowaniem ich cierpliwości poprzez… wycinanie w kartonie.

Ostatnie 20 lat pokazało, że Przeciszów jest ważnym punktem na mapie wydarzeń, konkursów modelarskich. Dzięki włożonemu sercu i wielkiej pasji można kształtować modelarskie zainteresowania. Można przyciągać pasjonatów na ten jeden wymarzony wrześniowy weekend do naszej miejscowości, aby każdy w spokoju mógł podziwiać setki modeli podczas rozgrywającego się ogólnopolskiego konkursu modeli kartonowych.

W ramach organizowanych zajęć modelarskich w Domu Kultury w Przeciszowie przewinęło się ponad 150 osób. Niektórzy z nich – kultywują pasję modelarską do dziś. W pracowni „Orła” powstało kilkaset modeli kartonowych. Każdy z nich wartościowy. Każdy jedyny w swym rodzaju.

Klub modelarski „Orzeł” wychował modelarzy, którzy reprezentowali naszą Gminę w wielu prestiżowych konkursach modelarskich. Zdobyliśmy tytuły Mistrzów Polski, Mistrzów Europy oraz Mistrzów Świata!

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za okazane wsparcie Wójtom Gminy Przeciszów: Panu Józefowi Klimczykowi, Panu Bogdanowi Cuberowi oraz Panu Tomaszowi Kosowskiemu. Dziękujemy Radnym Gminy Przeciszów. Osobne podziękowanie składamy na ręce kierownika GBP w Przeciszowie – Pani Ewie Głogowskiej. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wspierali nas przez te lata. Dziękujemy organizacjom z terenu Gminy Przeciszów za pomoc i wsparcie w realizacji naszych marzeń (Szkołom Podstawowym, LKS Przeciszovia, OSP w Przeciszowie, OSP w Piotrowicach, KGW w Przeciszowie, KGW w Piotrowicach). Dziękujemy za wsparcie Urzędowi Marszałkowskiemu w Krakowie. Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu z Zatorze.

A przede wszystkim dziękujemy modelarzom, którzy spełniali swoje młodzieńcze pasje, a niektórzy z nich nadal je kontynuują.

Wierzymy, że ten rok będzie dobrym modelarskim rokiem. Wierzymy, że spotkamy się w połowie września podczas XX Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych „O Puchar Wójta Gminy Przeciszów” w Dom Kultury w Przeciszowie w dniach 17-19.09.2021.

Skip to content