DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PRZECISZA WYSTĄPIŁ NA RYNKU W KRAKOWIE-JARMARK WIELKANOCNY 2024

DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PRZECISZA WYSTĄPIŁ NA RYNKU W KRAKOWIE-JARMARK WIELKANOCNY 2024

Uroczystości Wielkiej Nocy poprzedza Niedziela Palmowa. Tegoroczny Jarmark Wielkanocny w Krakowie odbył się 24 marca. Właśnie z tej okazji DMZPiT PrzeCisza wystąpił na krakowskim rynku, tym samym pielęgnując polską tradycję poprzez śpiew. Na początek pięknym korowodem wszyscy ruszyli spod Bramy Floriańskiej przez Rynek Główny pod kościół św. Wojciecha na poświęcenie palm. Kolejnym punktem programu była prezentacja występu zespołów śpiewaczych z okolicznych powiatów i gmin. W wykonaniu zespołu PrzeCisza również zabrzmiały piękne utwory:”Pan jest pasterzem moim” oraz „Wiązanka krakowska”. Po zakończeniu wszystkich prezentacji artystycznych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną. DMZPiT PrzeCisza za udział w konkursie otrzymał nagrodę specjalną.

Jarmark wielkanocny to również okazja do podziwiania stoisk z rękodziełem i spróbowania tradycyjnych polskich potraw. Wszystko to można było zobaczyć podczas tegorocznych obchodów jarmarku Wielkanocnego w Krakowie.

Dziękujemy wszystkim występującym, Panu Jarkowi Cieciakowi za czuwanie nad oprawą muzyczną oraz rodzicom za opiekę nad dziećmi.

Fot. Edward Pięta

Skip to content