BIBLIOTECZNE FERIE W GMINIE PRZECISZÓW

BIBLIOTECZNE FERIE W GMINIE PRZECISZÓW

To co dobre szybko się kończy. W tym roku ferie z GBP w Przeciszowie oraz w filii w Piotrowicach były przede wszystkim różnorodne i badzo udane. Oferta zajęć była tak bogata, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się zajęcia kulinarne, na których dzieci samodzielnie upiekły przepyszną pizzę. Było dużo pracy, ale wielkie zaangażowanie dzieciaków sprawiło, że każda czynność poszła bardzo sprawnie i wszyscy mogli delektować się tym wspaniałym wypiekiem. Następnie na zajęciach plastycznych, podczas których wszyscy wykazali się dużą kreatywnością powstały piękne maski, których nie powstydziłby się karnawał w Wenecji. Było również spotkanie z policjantem z komisariatu policji w Zatorze, który udzielił cennych rad dotyczących bezpieczeństwa w prawdziwym świecie, a także w świecie wirtualnym. Nie zabrakło wielu pytań ze strony dzieci, spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.
Z wielką niecierpliwością wszyscy doczekali się wyjazdu do kina, do Chełmka, na film „Ekipa z Dżungli”, po filmie uczestnicy ferii mieli możliwość pooglądać galerie sztuki, która znajdowała się w tym samym budynku.
Następny tydzień ferii rozpoczęliśmy od spotkania z tradycją. Gośćmi zaproszonymi na te zajęcia były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Przeciszowie, Pani Henryka Kurek oraz Pani Helena Szymonik. Zajęciem które dzieci miały wykonać było darcie pierza metodą naszych prababć. Każdy z uczestników był stosowanie ubrany, miał nakrycie na głowę. Z ich pracy powstały piękne puchowe poduszki, które każdy mógł zabrać do domu na pamiątkę. Również zajęcia z darcia pierza odbyły się w Piotrowicach, tam poprowadzili je członkowie Koła Godpodyń i Gospodarzy Wiejskich z Piotrowic, Pani Krystyna Mikuła oraz Pan Ryszard Cygan, a także pracownik biblioteki Pani Iwona Makuch. Odbyły sie również zajęcia muzyczne, na których Pani Halina Czerwiec nie pozwoliła dzieciom się nudzić, było dużo instrumentów muzycznych. Dzieci które na codzień uczęszczają na lekcje gry na różnych instrumentach, mogły zaprezentować swoje umiejętności. Dużo radości sprawiło dzieciom granie na bum bum rurkach, zabawy z chustami i różne zabawy muzyczno-rytmiczne.
Wyjazd do Parku Family Fun sprawił dzieciom z Przeciszowa oraz z Piotrowic dużo radości. Każdy znalazł tam coś dla siebie, zabawa w kolorych piłeczkach, zakręcone zjeżdżalnie oraz gry edukacyjne zajęły dzieci na pełne dwie godziny.
Ferie zakończyły się zabawą w przebierańców, każdy z uczestników wykazał się wielką pomysłowością co do stroju, m.in. była syrena, czarodziej i piłkarz. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i wielu zabaw, przy których miło spędziliśmy czas. Niektórzy spróbowali swoich sił w konkursach, które były przygotowane przez pracowników biblioteki Panią Edytę Krzyścin i Annę Kozieł. Na zakończeniu ferii gościliśmy Pana Wójta Gminy Przeciszów Tomasza Kosowskiego, który każdemu z uczestników wręczył dyplom i pamiątkowy kubek. Kierownik Gminnej Biblioteki w Przeciszowie Pan Łukasz Fuczek podziękował wszystkim za tak mile spędzony czas i cudowną zabawę.

Skip to content