REKORDOWA ZBIÓRKA NA WOŚP W PRZECISZOWIE!

REKORDOWA ZBIÓRKA NA WOŚP W PRZECISZOWIE!

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Przeciszów przyniósł rekordową zbiórkę! Dzięki hojności darczyńców wolontariusze oraz licytacje dały kwotę 42 452,13 zł!
W naszej gminie odbywał się on po raz 19, a w ubiegłym roku uzbieraliśmy 21 411,53 zł.
Od bladego świtu wolontariusze zbierali datki podczas kwesty ulicznej, a popołudniu w Domu Kultury w Przeciszowie rozpoczęła się impreza artystyczna. Sala widowiskowa zapełniła się po brzegi, aby zobaczyć występ drużyny harcerskiej „Wagabunda”, którą prowadzi Rafał Smurzyński. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały cheerleaderki z formacji „Shake”, która działa przy MDK w Oświęcimiu oraz SP nr 2 w Oświęcimiu. Dziewczyny, pod czujnym okiem trenerki Żanety Płonki, wykonały, w kilku wejściach, pokazy taneczne prezentując także niesamowite podnoszenia, które nie jednego widza przyprawiły o zachwyt, ale i szybsze bicie serca.
I znowu przyszedł czas na śpiew, który wykonał DMZPiT „Przecisza”. Młodzi artyści tak zawładnęli sercami słuchaczy, że Ci śpiewali razem z zespołem. Debiut w zespole miała najmłodsza uczestniczka, 4 – letnia Amelka.
Pozostaliśmy w muzycznym klimacie, jednak w zupełnie innym brzmieniu, gdyż na scenie zaprezentował się zespół „Ostrożnie”, który  łączy surowe brzmienie z alternatywnymi koncepcjami. Ich muzyka wędruje pomiędzy psychodeliczną melancholią, a agresywną ekspresją. Energia, którą podzieli się ze słuchaczami, została nagrodzona gromkimi brawami.
Następnie znów przenieśliśmy się na parkiet, gdzie dziewczynki z grupy tanecznej z LKS Piotrowice, w pięknych strojach wykonały układ taneczny, do którego przygotowała je trenerka Sara Sanak. To jednak nie był koniec tanecznych pokazów albowiem swoje umiejętności zaprezentowały formacje ze Szkoły Tańca „Magic Dance”. Można było zobaczyć debiutantki, czyli grupę Aniołki, a także grupę Winx oraz najmłodszą grupę Perełki. Debiut sceniczny miała również formacja Presto, czyli połączone grupy z Brzeźnicy i Chrzanowa. Trenerką wszystkich grup jest Kinga Gzela.
Na zakończenie pokazów wystąpiły pary turniejowe w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, których zarówno umiejętności taneczne oraz stroje wywołały burzę oklasków u publiczności.
Wiele emocji dostarczyła także licytacja! Aby zdobyć upatrzony przedmiot padały bardzo wysokie kwoty!
Dzieci mogły także pomalować sobie buzie u Adriany Kajdas, a później wykonać pastelami własny obrazek po okiem artystów malarzy Anny Szmit – Mamica i Marka Mamicy. Z kolei fani balonowych dzieł nie odstępowali na krok Aliny Kwarciak, która tworzyła i zaplatała balony.
Było także coś dla ciała, albowiem przed wejściem na salę królowały domowe ciasta dla każdego chętnego.
Przez całe czas byli strażacy z OSP w Piotrowicach, u których można było zobaczyć wóz strażacki, porozmawiać o pracy strażaka oraz poczuć się jak strażak. A na zakończenie zabezpieczyli „światełko do nieba”.
Nie zabrakło także stoiska policji, gdzie funkcjonariusze z KP Zator prezentowali elementy wyposażenia policyjnego.
Ale u nas zbiórka trwała 2 dni. Już w sobotę 27 stycznia odbył się II Bieg Przeciszowski, z którego całkowity dochód został przekazany do puszki naszej wolontariuszki. Organizatorzy, czyli LKS Przeciszovia oraz Trochę się biega, zorganizowali profesjonalne i świetnie przygotowane wydarzenie dla dużych i małych, które przyciągnęło ponad 200 uczestników.
Więc tak to było podczas 32. Finału WOŚP w naszej gminie.

Jednak nie udałoby się to bez wsparcia i pomocy wielu osób, którym należą się serdeczne i gorące podziękowania!

Mechanika Pojazdowa Stanisław Matla, Wszystko dla domu Justyna i Sebastian Makuch, Instabis Bogusław Ganobis, Ocieplanie budynków Robert Mazgaj, Hodowla psów rasy Leonberger Katarzyna Mazgaj, Willa Boconek, Delikatesy Piotrowice, Szmit-Mamica Anna, Marek Mamica, Pasieka nad Wisłą Zygmunt Kurzak, Salon fryzjerski Beata Cisowska, Salon fryzjerski Dorota Polak, Salon fryzjerski Magdalena Momot, Fryzjerstwo i wizaż Marsowicz Piotrowice, Salon Kosmetyczny Bellezza Piotrowice, Kimiko Centrum ogrodnicze Monika Kałat, Wójt Gminy Przeciszów, Przewodniczący Rady Gminy Przeciszów, sołtys Władysław Kozub, Dorota Nykiel-Urban, Kwiaciarnia Remix Renata i Krzysztof Gagracz, Lewiatan Przeciszów, Joanna Homa, Małgorzata Beś, Władysława Jędrys, Maria Wilczak, Weronika Łukasik, Władysława Mocha, Natalia Błaż, Teresa Błaż, KGW Przeciszów: Henryka Kurek, Helena Szymonik, Anna Zajas, KGW Piotrowice, Danuta Krzyścin, Piekarnia Cukiernia Maja Spytkowice, Kwiatosfera Katarzyna Trębacz, Leonard Franiciszek Berendt, Ewa Cygan, Joanna Makoś, Pasieka w Lesie Tomasz Makoś, Air Net Mariusz Kajdas, Tomasz Pyrek, Close Up Krystyna Michałek i Emodia Paweł Bazylewicz,

Ogromne podziękowanie kierowane są także, a może przed wszystkim do wolontariuszy i ich opiekunów, zespołu chearleeders Shake z MDK w Oświęcimiu i SP nr 2 w Oświęcimiu, zespołu „PrzeCisza” oraz pana Jarka Cieciak, Nicole Czerwiec, drużyny harcerskiej Wagabunda i Rafała Smurzyńskiego, zespołu „Ostrożnie”, Szkoły Tańca Magic Dance, grupy tanecznej z LKS Piotrowice i Sary Sanak, LKS Przeciszovia, Trochę się biega, Aliny Kwarciak, Adriany Kajdas, Anny Szmit – Mamica, Marka Mamicy, policjantów Komisariatu Policji w Zatorze, OSP w Piotrowicach, Anny Kozieł, Haliny Czerwiec, Zofii Kościelnik, Łukasza Fuczek, Żanety Płonka, Bogdana Bartuś, Anny Wanat, Moniki Słaby, Piotra Biernat.

Serdeczne podziękowanie dla członków sztabu: Dorocie Nykiel-Urban, Joli Szymonek, Ilonie Sanak, którzy liczą, liczą i liczą jak wszyscy bawią się na sali piętro niżej!

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim darczyńcom wielkiego serca, bo to Wasza zasługa i tak piękny wynik zbiórki!!! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznego Finału WOŚP!

Do zobaczenia za rok!

Skip to content