Z LAPONII WPROST DO PRZECISZOWA

6 grudnia to ważna data w kalendarzu na którą czekają wszystkie dzieci, te małe, ale również te duże. Nie mogło w tym roku i w naszej bibliotece zabraknąć tego sympatycznego gościa. Punktualnie o 18 na scenie w Domu Kultury rozpoczęło się przedstawienie „Królowa Śniegu”, w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek z Trzebini. Zabawna, ale też z dużym przesłaniem historia przyciągnęła uwagę dzieci, które z wielkim zaciekawieniem ją oglądały, nie zabrakło interakcji z publicznością i zaangażowania na scenie. Aktorzy po występie otrzymali ogromnie brawa i nie mogło obyć się bez wspólnego zdjęcia. Gdy przedstawienie się skończyło, wszyscy z napięciem oczekiwali pojawienia się najważniejszej osoby tego wieczoru. Przybycie jego zapoczątkował Elf, który wraz ze Śnieżynką i Gwiazdeczką, dwoma pomocnikami Świętego Mikołaja zadawał dzieciom zagadki, na które bezbłędnie padały odpowiedzi. Nagle usłyszeć można było dzwonki i kroki, które zwiastowały przybysza. Już po chwili pojawił się on przed wszystkimi, z laską, długą brodą i workiem pełnym prezentów powitał dzieci i od razu przeszedł do obdarowywania, czyli tego co lubi najbardziej. Mali uczestnicy spotkania z Mikołajem dzielnie maszerowali po paczki i często też odpowiadali na zadawane przez gościa pytania. Gdy ostatni prezent został rozdany i ostatnie zdjęcia zostały zrobione, Mikołaj musiał ruszyć w dalszą drogę, by zdążyć do wszystkich. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również jego sanie zaparkują w Przeciszowie i będziemy mogli cieszyć się ze spotkania z nim, niezapomnianego, tak jak w tym roku. Do zobaczenia.