SPOTKANIE Z KAMILEM SOBIKIEM

W poniedziałkowe popołudnie, 4 grudnia, w przeciszowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem, autorem książek „W drodze do wolności” oraz „Gary i Litin – Maroszek”. Pan Kamil z energią i swadą opowiadał jak powstawała książka historyczna o powstaniu wielkopolskim. Dowiedzieliśmy się, że pisząc książki historyczne, zwłaszcza o wydarzeniach ważnych, ale mniej popularnych, należy poświęcić wiele czasu na sprawdzenie uzyskanych informacji, tak aby wiedza historyczna była jak najbardziej rzetelna. Przy okazji pan Kamil opowiedział parę anegdotek z całego cyklu powstawania i wydawania książek.
Autor jest pisarzem wszechstronnym, gdyż druga jego książka to pozycja z pogranicza sensacji i komedii, która z pewnością przyniesie świetną rozrywkę na zimowe wieczory.
Dziękujemy za świetne i pouczające spotkanie!
Zapraszamy do naszych bibliotek, aby poznać twórczość pana Kamila.