SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI-TRADYCJA ŁĄCZY POKOLENIA

Na zaproszenie Pani Dyrektor z przedszkola nr 1 w Przeciszowie, instruktor do spraw kultury Halina Czerwiec z Gminnej Biblioteki oraz członkini Koła Gospodyń w Przeciszowie, Kazimiera Guguła odwiedziły przedszkolaków. Pani Halina opowiadała o naszej pięknej miejscowości, o krajobrazie, miejscach które można odwiedzić, przybliżyła dzieciom jedną z legend, która głosi skąd się wzięła nazwa Przeciszów, przedstawiła dzieciom co oznacza herb naszej miejscowości, jaki ptak się na nim znajduję i co symbolizuje. Następnie Pani Kazia poopowiadała przedszkolakom o dawnym życiu, w szczególności na wsi, jak wyglądała codzienność, jak sobie radzono w obowiązkach domowych. Dzieci miały również możliwość wypróbować niektóre czynności z dawnego życia, z bliska zobaczyły lampę naftową, tarkę do prania, oprócz tego Pani Kazia, która była ubrana w strój ludowy pokazała dzieciom z czego on sie składa i jak nazywają się jego poszczególne elementy. Spotkanie odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze.