MISTRZ CZYTANIA PONOWNIE Z NASZEJ GMINY!

16 listopada 2023 roku, po raz 17, odbył się Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania „Złote Usta”. Tym razem zmagania konkursowe odbyły się w Grojcu. 24 uczestników z kategorii klasy 4-6 czytało wylosowane fragmenty z książki „Już, już” autorstwa Katarzyny Wasilkowskiej. Jury w składzie Jadwiga Szczerbowska – Dyrektor OKSiR Gminy Oświęcim, Alina Kwarciak – Dyrektor MDK w Oświęcimiu i Danuta Żemła – pracownik Biblioteki Galeria Książki w Oświęcimiu wyłoniło następujących laureatów:
MISTRZ CZYTANIA – Antoni Krawczyk z Przeciszowa – Podlesie
II miejsce – Zuzanna Kołakowska z Zaborza oraz Aleksandra Nowak z Osieka
III miejsce – Karol Mocała z Harmęż oraz Ewa Tobiczyk z Osieka
Upominki oraz dyplomy laureatom oraz wszystkim uczestnikom wręczył Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek.

Po części konkursowej obyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilikowską, w którym wzięłi udział uczestnicy konkursu oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grojcu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które reprezentowały naszą gminę w tym konkursie, a byli to: Maja Fuczek, Filip Gliwa, Izabella Malinkiewicz, Karolina Kasperek, Maria Hycnar, Aniela Franica, Julia Polok oraz Antoni Krawczyk.
Warto dodać, że Antoni po raz drugi zdobył tytuł Mistrza Czytania, gdyż w ubiegłym roku otrzymał go w kategorii klasy 1-3!

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu z siedzibą w Grojcu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Przeciszowie oraz Bibliotekę Publiczną w Osieku.