DMZPiT „PRZECISZA” MA JUŻ ROCZEK!!!

DMZPiT „PRZECISZA” MA JUŻ ROCZEK!!!

Dziecięco Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „PrzeCisza” wystąpił w Domu Kultury w Przeciszowie. Koncert, który zaprezentowano 22 października br. był podsumowaniem roku działalności zespołu. W tym uroczystym wydarzeniu gościnnie wzięły udział również zespoły Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Piotrowicach oraz Zespół Śpiewaczy „Same Swoje” w Przeciszowie. Wydarzeniu towarzyszyły również: prezentacja multimedialna, w której dzieci opowiadały o zespole i swoich wrażeniach związanych z uczestnictwem z zajęciach. Nie zabrakło pięknych zdjęć, dokumentujących wydarzenia, w których dzieci brały udział. Ponadto w tym dniu odbyła się premiera teledysku, który w okresie wakacyjnym był realizowany na terenie naszej gminy oraz w Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie.

Upowszechniając tradycję ludową, klimat jaki zapanował na sali widowiskowej naszego Domu Kultury był iście sielski. Nie zabrakło regionalnych potraw, których smak przywoływał to, co na wsi jest najlepsze. Każdy z uczestników wydarzenia mógł degustować pyszny „Żur po Przeciszowsku”, czy grochówkę, które przygotowały nasze KGW. Było ciasto, chleb ze smalcem i cudowny napój lawendowy.

Wójt Gminy Przeciszów Tomasz Kosowski, który w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne jest pielęgnowanie i podtrzymywanie tradycji ludowej, życząc jednocześnie dzieciom dalszych sukcesów i rozwoju, nie ukrywał dumy z młodego zespołu.

Słowa uznania do dzieci skierowała również Teresa Jankowska – Członek Zarządu Starostwa Oświęcimskiego, podkreślając wielkie zaangażowanie zespołu i potrzebę realizacji działań związanych z promowaniem tradycji ludowej.

Na scenie, słowa uznania i zachwytu, przekazała dzieciom Katarzyna Lalik – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Zatorze, który jest Mecenasem i Partnerem Strategicznym Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie, wspierając finansowo działania kulturalne – w tym dofinansowując zakup strojów ludowych dla zespołu.

Wśród gromkich braw, życzenia kolejnych sukcesów dla dziecięcego zespołu skierowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich przekazując słodycze dla dzieci oraz kwiaty dla kierownika GBP w Przeciszowie. Do podziękowań dołączyli również rodzice dzieci, którzy nie kryli wdzięczności oraz wzruszenia.

Na zakończenie wydarzenia nie zabrakło pięknego tortu, przy którym odśpiewano Sto lat….

Organizator wydarzenia pragnie podziękować wszystkim osobom, które wspierają i dopingują działania DMZPiT „PrzeCisza”. Dziękujemy kierownikowi zespołu Jarosławowi Cieciakowi, kierownikowi merytorycznemu oraz sekcji skrzypiec Halinie Czerwiec, a także rodzicom dzieci. Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców wzięło udział w tym wydarzeniu. Wielkie podziękowania dla Bulek Studio (Aleksandra i Tomasz Bulek) za wykonanie pięknych zdjęć podczas koncertu, a także podczas realizacji teledysku! Dziękujemy również za obsługę techniczną – to wielka praca Wojtka Nowaka oraz Pawła Garlacza!

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie składa serdeczne podziękowania pracownikom GBP w Przeciszowie oraz Filii w Piotrowicach za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia.

Skip to content