NOC BIBLIOTEK W GMINIE PRZECISZÓW

NOC BIBLIOTEK W GMINIE PRZECISZÓW

Ależ to był wieczór!!! 7 października br. w Gminnej Bibliotece Publiczne w Przeciszowie oraz w jej filii w Piotrowicach została zorganizowana – w ramach ogólnopolskiej akcji – „Noc Bibliotek”. W obu placówka punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczęły się zajęcia, rozmowy. Jednym słowem – dobra zabawa. Ale po kolei…

GBP w Piotrowicach. „Noc bibliotek” w naszej filii biblioteki odbyła się po raz pierwszy. I to z wielkim przytupem i ogromną ilością uczestników! Na twarzach dzieciaków można było zauważyć wielkie podekscytowanie i nieskończony uśmiech. W nowej siedzibie filii biblioteki niosła się zabawa, a nasi goście mieli okazję do pośpiewania i potańczenia. W trakcie zajęć zrobiliśmy lapbooka na podstawie serii książek „Uczucia Gucia”. Organizator zadbał również o pyszny popcorn. A jeśli popcorn, to również film:) Dzieciaki oglądały film pt. „Moja mama gorylica”. Nie zabrakło również pizzy i długich rozmów. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz upominki;)

GBP Przeciszów. Pomieszczenia biblioteczne zapełniły bajkowe postacie, gdyż w pięknych, kolorowych i pomysłowych strojach zjawili się uczestnicy tej wyjątkowej nocy. Po przywitaniu i przedstawieniu, zarówno siebie jak i bajkowej postaci, rozpoczęła się profesjonalna sesja zdjęciowa, którą wykonał pan Tomasz z Bulek Studio. Dziewczyny pozowały jak zawodowe modelki, ani trochę nie bojąc się obiektywu aparatu. Oczywiście nie obyło się bez odszukania książek z postaciami, za które były przebrane uczestniczki. Ale czekała już kolejna atrakcja, którą były warsztaty pszczelarskie. Pani Kasia i pan Przemek z „Pasieki na Zastawiu” pokazywali i opowiadali o życiu pszczół, ich pracy, jak powstaje miód oraz co jeszcze można uzyskać z efektów pracy pszczół. Następnie własnoręcznie wykonały miodową świeczkę. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja pysznego miodu, a każda słuchaczka otrzymała także słoiczek miodu. Zarówno świeczka jak i miód z pewnością przypomną wspólnie spędzony czas w jesienne i zimowe wieczory. Kolejne zadanie czekało w Galerii „Na Skrzydłach”, gdzie po krótkiej rozmowie na temat utrudnień dla osób z niepełnosprawnościami, dzieci zabrały się do pracy. Dwa zespoły – po burzliwych dyskusjach nad koncepcją – wykonały obrazy sensoryczne. Było głośno, brudno i radośnie, a na koniec z dumą zaprezentowały swoje prace. Po dokładnym wyszorowaniu rąk nastąpił powrót na górę, gdzie w hollu czekały produkty do zrobienia koreańskiego kimbapu. Dziewczyny z zaciekawieniem i ostrożnością podeszły do przygotowania dania. Z pomocą pań bibliotekarek udało się przygotować ten nieznany posiłek. Z kimbapem na talerzu i popcornem w kubełku, dzieci zasiadły przed ekranem, aby obejrzeć film „Pamiętniki Tatusia Muminka”. Z zaciekawieniem oglądały tą polsko-fińską produkcję, z której dowiedziały się m.in. jak Tata Muminek poznał Mamę Muminka i jakie miał przygody w młodych latach. Po filmowych emocjach przyszedł czas na pożegnanie. Na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu każda uczestniczka otrzymała pamiątkowy dyplom, kubek oraz słodycze. Dzieci z uśmiechem wróciły do czekających już na nie rodziców.

Dziękujemy sponsorom: Profil-Plast, Max-bud, Wszystko Dla Domu, Instal-bis za wsparcie naszego wydarzenia.

Dziękujemy za kolejną „Noc Bibliotek” i zapraszamy za rok!

Skip to content