TAK SIĘ BAWIĄ LUDZIE… PODCZAS ŚWIĘTA GMINY PRZECISZÓW!

TAK SIĘ BAWIĄ LUDZIE… PODCZAS ŚWIĘTA GMINY PRZECISZÓW!

Moc atrakcji czekała na mieszkańców Gminy Przeciszów podczas obchodów Święta Gminy Przeciszów. W dniu 24.06.2023 roku spotkaliśmy się na stadionie LKS Przeciszovia, na którym od godzin porannych trwały przygotowania do Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Blisko 350 osób wzięło udział w tym wydarzeniu, pokonując trasę po pięknych terenach naszej Gminy, ale i nie tylko. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tym wydarzeniu brało udział wiele bardzo młodych osób, jak i seniorów (najmłodszy uczestnik ukończył zaledwie rok, a najstarszy 87 lat). Zakończenie Rajdu odbyło się na stadionie, gdzie uczestnicy uzupełniali spalone kalorie racząc się pyszną kiełbaską i zimnymi napojami. Wiele emocji budziło losowanie nagród, wśród których można było zdobyć m.in. kamerę Go Pro, której darczyńcą był Wójt Gminy Przeciszów Tomasz Kosowski, czy rower ufundowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeciszowie.

Punktualnie o godzinie 15.00 włodarz Gminy Tomasz Kosowski oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie Łukasz Fuczek otworzyli Święto Gminy. Zainteresowanie tym wydarzeniem wśród mieszkańców Gminy i okolicznych miejscowości było bardzo duże. W pierwszej części programu mogliśmy podziwiać występy dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „PrzeCisza”. Nie zabrakło oczywiście Kół Gospodyń Wiejskich z Piotrowic oraz Zespołu Śpiewaczego „Same Swoje” z Przeciszowa, które częścią artystyczną uświetniły wydarzenie. Oprócz nich na scenie zaprezentowały się grupy ze Szkoły Tańca „Magic Dance”, soliści z terenu Gminy Przeciszów oraz uczestnicy zajęć gry na gitarze, działającej w GBP w Przeciszowie. Wiele atrakcji dostarczyły panie z Zumba Fitness. Odbyło się również podsumowanie Konkursu Fotograficznego „Dolina Karpia w obiektywie”, podczas którego uczestnikom wręczono nagrody. W czasie trwania imprezy na dzieci i dorosłych czekała moc atrakcji. Wśród tegorocznych propozycji znalazły się: warsztaty ceramiczne, stoisko pszczelarzy z Oświęcimia, stoiska rękodzielnicze, Senior+, Banku Spółdzielczego w Zatorze. Stoisko promujące czytelnictwo przyciągnęło młodszych i starszych, a dla najmłodszych przygotowano zabawy z animatorkami oraz ogromne trzy zjeżdżalnie dmuchane. Spragnieni łakoci mogli zakupić słodycze, watę cukrową oraz popcorn. Jak w roku poprzednim, tak i teraz cieszyliśmy się pysznościami ze stoiska gastronomicznego. Na zziębniętych i spragnionych kawy, czy herbaty czekały panie z KGW w Przeciszowie. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stoiska OSP Przeciszów oraz Piotrowice, na oprócz zapoznania się ze sprzętem bojowym można było również uczestniczyć w inscenizowanej akcji ratunkowej poprzez rozcinanie samochodu osobowego. Można również było wsiąść do samochodu policyjnego i pobawić się w stróża prawa.

W drugiej części artystycznej na scenie zaprezentowały się zespoły, które przyciągnęły do zabawy niezliczoną liczbę miłośników muzyki tanecznej. Zespół Rompey już od pierwszych taktów porwał publiczność, która świetnie bawiła się przed sceną. Gwiazdą wieczoru był zespół folkowy Zbóje, który w niesamowity sposób roztańczył i rozśpiewał cały stadion!

Pokaz laserów uświetniony występem Janusza Majcherka i Kamili Sibik (Ultrasonic) przy zgaszonym świetle stadionu był piękną podróżą po czystym niebie.

Do zabawy tanecznej zaprosił zespół Four Like Music!

Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie.

Za pomoc w organizacji oraz sponsoring i ufundowanie nagród na tegoroczne Święto Gminy Przeciszów serdecznie dziękujemy: Wójtowi Gminy Przeciszów Tomaszowi Kosowskiemu, Członkom TTR Cyklista, Sołtysom Władysławowi Kozubowi i Krzysztofowi Gałuszce oraz radom sołeckim Przeciszowa i Lasu, przedstawicielom LKS Piotrowice, LKS Przeciszów, OSP w Piotrowicach, OSP Przeciszów, Kierowniczce GZWIK w Przeciszowie Katarzynie Jargus oraz jej pracownikom, KGW w Przeciszowie, Zbigniewowi Garusowi, pani Halinie Stokłosie, pani Katarzynie Lalik – Prezes Banku Spółdzielczego w Zatorze wraz z pracownikami, Firmie Kruszywo SA, Firmie Profilplast, Bud Max Krzysztof Kajdas, Rajstopkowy Raj Dziewczynek Łukasz Żelech, Wszystko dla domu Sebastian i Justyna Makuch, Pro Events Paweł Garlacz, pracownikom Urzędu Gminy.

Kierownik GBP w Przeciszowie pragnie złożyć szczególne podziękowania osobom, które wsparły organizatorów swoją pomocą. A są to: Krzysztof Polak, Kazimierz Gajewski, Sylwester Kościelnik, Rafał Kozak, Piotr Biernat, Bogusław Tokarz, Marek Trzaska, Władysław Beś, Stanisław Całus, Krzysztof Gałuszka, Władysław Kozub, Jan Kajdas, Jerzy Świdergał, Janusz Słowiński, Kamil Klimczyk, Szczepan Szczęśniak, Mirosław Kwiatkowski, Józef Puziak, Mariusz Frączek, Władysław Fluder, Anna Wanat i Bogdan Bartuś. Słowo „DZIĘKUJĘ” kieruje również w stronę pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie, bez których organizacja tak wielkiego wydarzenia byłaby niemożliwa.

Skip to content