EMOCJE SIĘGNĘŁY „ZENITHU” – KONCERT MACIEJA MELLERA W PRZECISZOWIE

EMOCJE SIĘGNĘŁY „ZENITHU” – KONCERT MACIEJA MELLERA W PRZECISZOWIE

To był niesamowity wieczór!!! 21 maja 2023 roku o godzinie 19.00 na scenie przeciszowskiego Domu Kultury zaprezentował swoją twórczość nietuzinkowy artysta – Maciej Meller. Wypełniona po brzegi sala rozkołysała się w brzmieniu dźwięków cudownych instrumentów oraz elektryzującego wokalu Krzysztofa Borka. Przez ponad godzinę publiczność miała przyjemność uczestniczyć w muzycznej podróży „Live After Zenith”, będącej zwieńczeniem mini trasy artysty. Utwory pochodzące z płyty ” Zenith Acoustic” Macieja Mellera przyprawiały słuchaczy o dreszcze i sprawiły, że oklaski rozbrzmiewały nie tylko po utworach, ale także w ich trakcie. Nie ma wątpliwości, że tego wieczoru nawiązała się niezwykła więź pomiędzy muzykami a publicznością. Widzowie niebywale żywo reagowali na każdy dźwięk, którym częstowali ich muzycy. A instrumentarium było imponujące!!! Aż ośmiu muzyków: Maciej Meller (gitary), Krzysztof Borek (wokal, gitara), Zbigniew Florek (fortepian), Jacek Mazurkiewicz (kontrabas), Łukasz Oliwkowski (instrumenty perkusyjne), Sebastian Niemiec (saksofon), Paweł Hulisz (trąbka), Jacek Zasada (flet) zaczarowało scenę i publiczność oraz zabrało wszystkich w niesamowitą muzyczną podróż.

Niespodzianką dla publiczności były trzy bonusowe covery. Jako pierwszy rozbrzmiał „Nights in White Satin” zespołu The Moody Blues, wykonany w akustycznej aranżacji i z elektryzującym wokalem Krzysztofa Borka. Ogromną falą oklasków i śpiewem publiczności został przyjęty „Krakowski spleen” Maanamu. Ostatnim utworem zagranym podczas koncertu był „Hero” Davida Bowie’go, który sprawił, że cała publiczność wstała jakby zahipnotyzowana i kołysała się w rytm muzyki. Oklaskom nie było końca.

Cały wieczór przesycony był cudownym, jazzowym klimatem. Wystarczyło tylko wsłuchać się w subtelne dźwięki m.in. „Aside”, czy „Halfway”, aby zrozumieć liryczność muzycznego przekazu Macieja Mellera. Energia, jaką stworzyli na scenie muzycy porwała ich samych, co można było zauważyć podczas granego utworu „Trip”. Instrumenty dęte uzupełnione elektryzującym, akustycznym brzmieniem gitary frontmana oraz głębokim rezonansem kontrabasu sprawiły, że muzycy zawirowali w szalonym rytmie dźwięków i dali się porwać improwizacji, która wprowadziła wszystkich w niebywały zachwyt i swego rodzaju trans.

Nastrój został dopełniony niesamowitą oprawą świetlną, która była odbiciem pojawiających się dźwięków i pozwoliła publiczności odebrać spektakl wieloma zmysłami.

Na zakończenie koncertu, będącego zwieńczeniem trasy „Live After Zenith” Organizator wraz z fanami wręczył artyście kwiaty oraz tort. Tym miłym akcentem zakończyliśmy bajeczną, muzyczną podróż. Po krótkiej przerwie muzycy znaleźli czas dla swoich fanów, którzy ustawiali się w kolejce po autografy i jeszcze przez długi czas trwały rozmowy o muzyce…

Organizator dziękuje sponsorom wydarzenia: firma Plastmot w Zatorze, Bank Spółdzielczy w Zatorze, firma Profil-Plast z Przeciszowa, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej w Oświęcimiu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu, firma Agro-Consult, firma Pro-Events, firma Master, firma Grafikon, Lucyna Szklarska, firma Instalbis z Przeciszowa. Zdjęcia wykonali: Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie oraz Michał Majewski. Dziękujemy!!!

Skip to content