BORYS TYNKA ZAPREZENTOWAŁ W PRZECISZOWIE SWOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ.

BORYS TYNKA ZAPREZENTOWAŁ W PRZECISZOWIE SWOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ.

8 maja to święto bibliotekarzy oraz bibliotek. To również świetny czas na spotkania autorskie. Właśnie dzisiaj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie odbyło się spotkanie autorskie z Borysem Tynką – przewodnikiem w Ukrainie, znawcą Kijowa, czy Odessy. To właśnie to ostatnie miasto było tematem dzisiejszego spotkania. To podróż przez ostatni rok doświadczeń i zmagań samego ze sobą. To rok, w którym autor musiał przewartościować siebie i spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na tragedię, bohaterstwo mieszkańców Odessy. Miasta, które jak wiele innych stało się symbolem o wolność. Borys Tynka napisał siebie od nowa, napisał siebie z perspektywy wydarzeń ostatniego roku. Napisał o tym, co przyszło mu zobaczyć i zmierzyć się z własnym strachem.”Odessa 4.5.0″ to książka bardzo osobista, pisana niejako z pierwszej linii frontu. To historia całego życia autora…

Borys Tynka – pasjonat Ukrainy, autor książek o Ukrainie, pilot wycieczek, certyfikowany przewodnik po Odessie oraz odeskich katakumbach. Należy do Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich. W 2020 roku został wyznaczony przez specjalną komisję Departamentu Kultury i Turystyki Rady Miasta Odessy na symboliczne stanowisko ambasadora Odessy w Polsce. 23 lutego 2022 roku – dzień przed napaścią Rosji na Ukrainę przyjechał do Odessy. Pozostał w Ukrainie przez kolejne trzy miesiące, gdzie na miejscu zajmował się organizacją pomocy humanitarnej z Polski.

Po blisko dwugodzinnym spotkaniu autor poświęcił czas czytelnikom na rozmowy oraz podpisywanie swoich autorskich książek. Dziękujemy za udział w tym wydarzeniu.

Partnerem przedsięwzięcia był Bank Spółdzielczy w Zatorze.

Skip to content