KOLEJNY SUKCES PRZECISZY-GROJEC ŚWIĘTO STROJU LUDOWEGO

Święto Stroju Ludowego i Narodowego, Grojec 03.05.2023.
Po raz kolejny Gmina Oświęcim obchodziła Święto Stroju Ludowego i Narodowego. Tegoroczne obchody tak pięknego wydarzenia odbyły się w Grojcu, w Domu Ludowym. Święto rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, z kolei niesamowitego uroku w tym wydarzeniu dodał korowód, który przeszedł marszem poloneza parkiem grojeckim.
W części artystycznej zabrzmiały pieśni ludowe i nie tylko, nie zabrakło również humoru i miłej zabawy. Zespół Dziecięco-Młodzieżowy Pieśni i Tańca PrzeCisza miał zaszczyt gościnnie wystąpić na tak pięknej uroczystości. W ich wykonaniu można było usłyszeć pieśni ludowe: Lipka, Szła dzieweczka, Wiązanka krakowska oraz Wiązanka melodii ludowych. Zaprezentowali oni również taniec polonez, którym otworzyli część artystyczną.
Strój ludowy jest bardzo ważnym elementem kultury ludowej i dziedzictwa kulturowego.
Dziękujemy za zaproszenie Pani dyrektor OKSiRu Jadwidze Szczerbowskiej, oraz wszystkim włodarzom Gminy Oświęcim, również serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę oraz Panu Jarosławowi Cieciakowi za opracowanie repertuaru.