NOWA SIEDZIBA BIBLIOTEKI W PIOTROWICACH OTWARTA!

W dniu 24.02.2023 roku odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, a tym samym otwarcie nowej filii biblioteki w Piotrowicach. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Przeciszów – Tomasz Kosowski, Przewodniczący Rady Gminy Przeciszów – Marek Trzaska oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie – Łukasz Fuczek.

Placówka została również poświęcona przez księdza proboszcza Tomasza Rajdę.

Kierownik GBP w Przeciszowie przywitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się również: Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych – Władysław Kozub, Sołtys Sołectwa Piotrowice – Adam Madeja, Prezes OSP w Piotrowicach – Robert Frączek, Dyrektor SP w Piotrowicach – Ewa Michałek, z-ca Dyrektora Szkoły – Tomasz Milowski, Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Piotrowicach – Katarzyna Bartel, Przewodnicząca KGW w Piotrowicach – Elżbieta Kozłowska, wykonawca inwestycji – Tomasz Kubas, Wojciech Płonka, Pani Iwona Bernaś, przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu.

„Jesteśmy pewni, że książka znajdzie kolejnego czytelnika, że oddana do użytku nowa przestrzeń biblioteki przyciągnie mieszkańców sołectwa Piotrowice” – powiedział kierownik Łukasz Fuczek.

Kierownik biblioteki podziękował osobom oraz instytucjom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia księgozbioru oraz regałów z poprzedniej siedziby. Wśród wymienionych znaleźli się strażacy OSP Piotrowice, pracownicy szkoły podstawowej w Piotrowicach, pracownicy GZWiK w Przeciszowie. Osobne podziękowania zostały przekazane pracownikom GBP.

Otwarciu biblioteki towarzyszył wstęp dzieci z zespołu szkolnego „Perfectum” pod przewodnictwem Pani Iwony Bernaś.

Placówka mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, z odrębnym wejściem (tuż obok wejścia głównego do szkoły). Został dodatkowo wykonany podjazd dla inwalidów, dzięki któremu ułatwiona została dostępność. Nowe przestrzenie biblioteki mieszczą wielotysięczny księgozbiór. Na czytelników czeka dodatkowo czytelnia internetowa. Biblioteka posiada ponadto wytyczone pomieszczenie dla dzieci i młodzieży, które mogą uczestniczyć w zajęciach czytelniczych, ale i nie tylko…

Podjęte działania z pewnością przyczynią się do większego zainteresowania czytelnictwem wśród mieszkańców, a oferta zajęć będzie ciągle poszerzana.

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek – 9.00 – 17.00

Wtorek – 8.00 – 16.00

Środa – 13.00 – 17.00

Czwartek – 13.00 – 17.00

Piątek – 8.00 – 12.00

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wypożyczania książek oraz organizowanych wydarzeń od 1 marca 2023 roku!