FERIE Z BIBLIOTEKĄ!

Jak co roku w naszej bibliotece zostały zorganizowane ferie dla dzieci z terenu gminy Przeciszów. Czekało na nich szereg atrakcji. W pierwszym tygodniu wykonywały gliniane stojaki na długopisy w formie jeża i malowały farbami akrylowymi gliniane figurki, które zostały wykonane wcześniej. Kolejną niespodzianką było spotkanie z X Muzą. Każdego uczestnika witał bileter z minionej epoki a następnie z popcornem w ręku zasiedli do senasu filmowego. W piątek, 3 lutego, cała grupa udała się na wycieczkę do drukarni Grafikon w Jaroszowicach, gdzie mogli zobaczyć jak powstają różne papierowe formy. Prześledzili całą drogę począwszy od pracy grafika, przez druk na maszynach po gotowy produkt. Dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkową fotografię, która została tam wykonana. Po weekendowym odpoczynku tydzień rozpoczęło spotkanie muzyczne, podczas którego nauczyli się grać na tajemniczych bum bum rurkach oraz dowiedzieli się m.in. co to jest rytm i melodia. Kolejna wizyta w bibliotece rozpoczęła sie od wykonania pracy plastycznej, gdyż dzieci wykonały kulę śnieżną z bardzo prostych elementów. Później poznały z bliska eksperymenty chemiczne, które mogą wykonać w domu (oczywiście pod nadzorem osoby dorosłej), ze składników ogólnodostępnych.
Na zakończenie ferii w bibliotece odbył sie bal karnawałowy, na którym pojawili sie m.in. Dracula, Strażacy, Jednorożce i wiele innych barwnych postaci. Pośród tańców i zabaw został wybrany Król i Królowa balu, którymi zostali Krzysiu i Alicja. Nie zabrakło również czegoś „na ząb”, albowiem w przerwie wszyscy uraczyli sie pyszną pizzą. Każdy z uczestników otrzymał z rąk kierownika biblioteki, pana Łukasza Fuczka, pamiątkowy dyplom.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w feriach i zapraszamy za rok!
Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my!