MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA W KONKURSIE „ZŁOTE USTA” Z PRZECISZOWA!

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA W KONKURSIE „ZŁOTE USTA” Z PRZECISZOWA!

W dniu 10.11.2022 roku w w Domu Kultury w Przeciszowie odbyła się kolejna edycja Międzygminnego Konkursu Pięknego Czytania „Złote Usta”, w którym wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Oświęcim, Osiek oraz Przeciszów. W tym roku dzieci czytały książkę autorstwa Joanny Wachowiak pt. „Historyjki dla małych uszu”. Wielkie zaangażowanie dzieci oraz emocje, jakie towarzyszyły podczas konkursu, były oceniane przez Jury w składzie: Jadwiga Szczerbowska (OKSiR Brzezinka), Alina Kwarciak (MDK Oświęcim), Agata Szyszka – Mądro (GBP w Kętach).

Wyniki konkursu:

I miejsce – Antoni Krawczyk z Przeciszowa

II miejsce – Julia Urbańczyk z Grojca, Zuzanna Pieczonka z Rajska

III miejsce – Aleksandra Nowak z Osieka, Mikołaj Piotrowski z Osieka

wyróżnienie: Maja Wróbel z Babic, Agnieszka Balon z Harmęż, Wiktoria Pikania z Włosienicy, Jagoda Jurecka z Piotrowic, Marcelina Błaszczyk z Przeciszowa, Igor Cieślowski z Osieka.

Podczas przesłuchań, zmaganiom dzieciaków przysłuchiwali się zaproszeni goście: Wójt Gminy Przeciszów – Tomasz Kosowski, Zastępca Wójta Gminy Oświęcim – Halina Musiał, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku – Krystyna Dusik, p.o. Dyrektora GBP w Oświęcimiu z/s w Grojcu – Anna Zimnal oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy!

Po wręczeniu nagród odbyło się spotkanie autorskie z Panią Joanną Wachowiak, który w swojej opowieści zaangażowała dzieciaki ze szkoły podstawowej w Przeciszowie. Bardzo serdecznie dziękujemy za czwartkowe przedpołudnie z książką…

Skip to content