„MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK” W BIBLIOTECE

Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” organizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne i zimowe wieczory oraz popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do naszej biblioteki w Przeciszowie i Piotrowicach, gdzie każde dziecko w wieku przedszkolnym, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Ponadto dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego. Dodatkowo wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Akcja ta znana jest już wielu naszym najmłodszym czytelnikom, albowiem biorą w niej udział systematycznie i w swojej kolekcji posiadają nie jeden dyplom!

Pamiętajcie Państwo, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!