„Z MIŁOŚCI DO WOLNOŚCI – SOLIDARNI Z UKRAINĄ” KONCERT W DOMU KULTURY W PRZECISZOWIE.

„Z MIŁOŚCI DO WOLNOŚCI – SOLIDARNI Z UKRAINĄ” KONCERT W DOMU KULTURY W PRZECISZOWIE.

W dniu 22.10.2022 roku w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się cykl wydarzeń pn. „Z miłości do wolności – solidarni z Ukrainą”. Od godzin porannych zostały zorganizowane warsztaty malarskie. Wzięły w nich udział dzieci i młodzież z terenu Gminy Przeciszów oraz dzieci z Ukrainy, a przebywające obecnie w naszej Gminie. Tytułowy temat był inspiracją dla młodych artystów, którzy w piękny sposób wykonali swoje prace malarskie. Łącznie we warsztatach wzięło udział 14 osób, a poprowadzili je znani i cenieni malarze: Irina Malińska oraz Iwan Maliński. Obecnie prace dzieci można oglądać na I piętrze w Domu Kultury w Przeciszowie.

O godzinie 16.00 w Galerii „Na Skrzydłach” w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się wernisaż Iwana Malińskiego pn. „Liryczna ekspresja”. Otwarciu wystawy towarzyszyło wiele emocji. Dziękujemy za tak liczne przybycie mieszkańców naszej Gminy! Przypominamy, iż wystawę obrazów można zwiedzać do 22.12.2022 roku. Serdecznie zapraszamy.

O godzinie 17.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników warsztatów malarskich. Młodzi artyści otrzymali je z rąk Wójta Gminy Przeciszów – Tomasza Kosowskiego, Prezes Towarzystwa Inicjatyw Lokalnych „Libero” z Brzeszcz – Izabela Miłkowska, Irina Malińska oraz Iwan Maliński.

Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach odegrały scenkę, która wprowadziła nas w klimat wydarzenia „Z miłości do wolności – solidarni z Ukrainą”.

Koncert rozpoczął występ zespołu śpiewaczego „Same Swoje”, który zaprezentowały się w utworach: „Wśród pięknych stawów i lasów”, „Wiązanka krakowska”, „Czarni Oczka”, „Świeci miesiąc świeci”. Następnie na scenie wystąpił zespół szkolny „Perfectum” z Piotrowic, wraz z absolwentami, który wykonał utwory: „Ukulele”, „Jesteś”, „Online”. Kolejny występ zaprezentował zespół „Śpiewające Jeziora”z piosenkami „Za krokiem w krok”, „Radość najpiękniejszych lat” i „Chodź pomaluj mój świat”, po nich wystąpił zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowicach w utworach: „Ojczyzna”, „Wysoki zameczek”, „Gdy spojrzysz wokół”, „Podaj rękę Ukrainie”. Na scenie wystąpiła Nicole Czerwiec, która wykonała ukraińską piosenkę „Kyjewe Mij”. Na zakończenie wystąpili najmłodsi uczestnicy koncertu – dzieci z przedszkola w Piotrowicach, z grup: Truskawki i Ananaski:). W przerwach między występami zespołów, dzieci z Ukrainy, które mieszkają w naszej gminie, Max, Wiktoria oraz Daniil, wraz z Paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej recytowały wiersze w języku ukraińskim i polskim.

Na zakończenie koncertu zostały wręczone podziękowania dla wszystkich instytucji oraz osób za zaangażowanie w realizacji tego wydarzenia oraz został odśpiewany utwór „Hej Sokoły”.

Ostatnim punktem programu były warsztaty kulinarne, zakończone degustacją potraw polskich i ukraińskich (żur, chleb ze smalcem, barszcz ukraiński, pierogi ukraińskie).

Organizatorem Koncertu było: Towarzystwo Inicjatyw Lokalnych „Libero” w Brzeszczach. Współorganizacja: Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie.

Dziękujemy Kazimierzowi i Dorocie Całus – Willa Boconek za okazaną pomoc.

Skip to content