LITERACKIE KOZIOŁKI ROZDANE.

W dniu 7.10.2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu odbyło się wręczenie 29. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego – Koziołek 2022.

Do konkursu zgłoszono ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci i młodzieży. Laureatką tegorocznej nagrody została Pani Katarzyna Wasilkowska, autorka książki „Już, już” wydanej przez wydawnictwo Literatura. Została ona również wyróżniona Nagrodą Czytelników. Wyróżnienia otrzymali: Rafał Witek za książkę „Ja, Majka” wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz Piotr Rowicki za książkę „Pies Kolumba”, wydaną przez wydawnictwo Adamada.

Galę uświetnił spektakl teatru Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Ponadto organizatorzy przygotowali konkursy dla dzieci uczestniczących w Gali.