Z MIŁOŚCI DO WOLNOŚCI – SOLIDARNI Z UKRAINĄ 22.10.2022r.

W dniu 22.10.2022 roku o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Przeciszowie odbędzie się koncert „Z miłości do wolności – solidarni z Ukrainą”. Na scenie wystąpią: Zespół Śpiewaczy „Same Swoje” z Przeciszowie, Koło Gospodyń Wiejskich z Piotrowic, zespół szkolny „Perfectum” z Piotrowic, dzieci z przedszkola samorządowego w Piotrowicach, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeciszowie.

Wydarzeniem poprzedzającym koncert będzie wernisaż prac malarskich cenionego artysty z Kudowy Zdrój – Iwana Malińskiego pn. „Liryczna Ekspresja”. Odbędzie się on o godzinie 16.00 w Galerii „Na skrzydłach”. Ponadto zaplanowano prezentację potraw: żuru po przeciszowsku oraz barszczu ukraińskiego o godzinie 18.00.

W tym dniu nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Z myślą o nich zorganizowane zostaną warsztaty malarskie, które rozpoczną się o godzinie 9.00 w Domu Kultury w Przeciszowie (zapisy w GBP w Przeciszowie – ilość miejsc ograniczona). Wykonane prace będę prezentowane podczas popołudniowego koncertu na sali widowiskowej.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Inicjatyw Lokalnych Libero w Brzeszczach. Partnerem wydarzenia jest Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie. Patronat honorowy objęła Pani Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dziękujemy za wsparcie Willi Boconek z Przeciszowa.