TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ, CZYLI NOC BIBLIOTEK ZA NAMI!

W sobotnie popołudnie nasza biblioteka zapełniła sie młodymi uczestnikami Nocy Bibliotek. Już po raz drugi wzięliśmy udział w tej ogólnopolskiej akcji.
Zaczęliśmy od zajęć plastycznych podczas, których malowaliśmy bawełniane torby. Jak już były gotowe na scenę wkroczyły doświadczenia chemiczne. Dzieci dowiedziały się jak przy użyciu prostych składników można oswoić chemię i fizykę, co wzbudziło wielkie zainteresowanie.
Póżniej przenieśliśmy się do biblioteki, gdzie rozpoczęły się kalambury, podczas których za pomocą gestów dzieci pokazywały tytuły książek dla dzieci. Śmiechu było co niemiara! A pomysłowość i wiedza dzieci wprawiała nas w zdumienie.
Za drzwiami jednej z sal, czekał na nas magiczny świat, w którym powitał nas Harry Potter, wręczając wszystkim dzieciom personalizowany list z Hogwartu informujący o przyjęciu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Oczywiście nie obyło by się bez ceremonii przydziału, podczas której za pomocą Tiary Przydziału każdy dowiedział się, do którego z czterech domów Hogwartu będzie należał. Młodzi czarodzieje zmierzyli się również z wykreślanką nawiązującą do przygód Harrego.
Po kilku intensywnych godzinach przyszedł czas na seans długo wyczekiwanego filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza Tajemnica”. Ale zanim zagłebiliśmy się w świat zgadek kryminalnych, zjedliśmy pyszną pizzę, a następnie z popcornem w rękach usiedliśmy przed ekranem.
Na pamiątkę udziału w Nocy Bibliotek zostawiliśmy odciski swoich dłoni i otrzymaliśmy dyplomy oraz gadżety.

Noc Bibliotek w obiektywie Spontinews