CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM… W PRZECISZOWIE I PIOTROWICACH.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM… W PRZECISZOWIE I PIOTROWICACH.

W dniu 18.05.2022 roku dzieci z przedszkoli z terenu Gminy Przeciszów wzięły udział w corocznym projekcie Cała Polska Czyta Dzieciom. Promocja czytelnictwa to ważny krok w kształtowaniu nawyków czytania wśród dzieci. W tym dniu maluchy miały okazję zobaczyć pracę w naszych gminnych bibliotekach – w Piotrowicach oraz w Przeciszowie. Główną ideą spotkania było wysłuchanie przez dzieci bajki, którą jak co roku dla naszych najmłodszych czytał Wójt Gminy Przeciszów – Tomasz Kosowski.

Dziękujemy opiekunom grup przedszkolnych za promocję czytelnictwa i mamy nadzieję, że historia „Freda-pogromcy suszy” autorstwa Barbary Kosmowskiej oraz inne bajki przypadną naszym przedszkolakom do gustu. I wierzymy, że już wkrótce spotkają się z nimi podczas zapisów w naszej bibliotece w Piotrowicach oraz w Przeciszowie:).

Skip to content