CO W BIBLIOTECE PISZCZY? CZYLI LEKCJA BIBLIOTECZNA

13 maja, dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Przeciszowie, wraz z nauczycielkami odwiedziły naszą bibliotekę. Dowiedziały się podczas tego spotkania wielu ciekawych rzeczy. Panie bibliotekarki opowiedziały im m.in. jaką drogę pokonuje książka zanim trafi do rąk czytelnika, wytłumaczyły jak założyć kartę biblioteczną, pokazały rozmieszczenie książek na półkach oraz przeczytały fragmenty dwóch książek, które można u nas wypożyczyć. Uczniowie zasypali Panie pytaniami i własnymi opowieściami o książkach. Największym zainteresowaniem cieszył się moment, gdy każdy z nich mógł samemu pobuszować w dziale książek dla dzieci i komiksów. Odbyły się również zajęcia manualne. Każdy mógł zrobić sobie swoją zakładkę do książki. Dzieci w skupieniu, ale też przy dużej radości tworzyły swoje małe dzieła. Dziękujemy bardzo za tę wizytę i mamy nadzieje widywać się przy wypożyczaniu książek.