DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK!

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA           I BIBLIOTEK!

8 maja to dzień, w którym świętują biblioteki i bibliotekarze! Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od 1985 roku na stałe zapisał się w kalendarzu.
Już od wielu lat dzień ten rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Więcej informacji jak będzie on przebiegał w naszej bibliotece znaduje sie TUTAJ.

Rzeczywiście, często się zdarza, że idzie się do biblioteki, bo chce się książki o znanym tytule, ale główną funkcją biblioteki, a przynajmniej funkcją biblioteki w moim domu i w domach wszystkich znajomych, jakich możemy odwiedzać, jest odkrywanie książek, których istnienia się nie podejrzewało, a które, jak się okazuje, są dla nas niezwykle ważne
Umberto Eco „O bibliotece”

Niechaj te słowa towarzyszą nam wszystkim albowiem przekraczając próg biblioteki możemy trafić do świata całkowicie nam nieznanego, fascynującego, który może stać się naszym przyjacielem.

Życzymy Wam, naszym czytelnikom, abyście się czuli u nas jak w domu, a tysiące książek, które na Was czekają stanowiły źródło radości!


Skip to content