OBRAZY GRZEGORZA HAISKIEGO W GALERII „NA SKRZYDŁACH”

W dniu 10 marca br. o godz. 18:00 odbył sie wernisaż prac rudzkiego artysty Grzegorza Haiskiego. Z pochodzenia ślązak, jednak obywatel świata. Z Przeciszowem zetknął się w 2019 roku, kiedy gościł jako jeden z artystów, podczas organizowanego międzynarodowego pleneru malarskiego. W tym roku powrócił do nas, aby zaprezentować się w indywidualnej wystawie, której nazwa „Z mojej planety” oddaje twórczość artysty w wielu płaszczyznach. Nie brakuje krajobrazu, architektury. Ale to co bliskie jego sercu to Śląsk.
W jego pracach przebija sie również abstrakcjonizm. Grzegorz Haiski, jak nikt inny, potrafi eksperymentować. Dowodem tego jest niespełna czterdzieści prac, któremożna oglądać w Galerii „Na Skrzydłach” do końca kwietnia. Serdecznie zapraszamy!