ROMANTYCZNIE I NOSTALGICZNIE. KONCERT UNIVERSE W PRZECISZOWIE.

Koncert zespołu Universe

W dniu 12.02.2022 roku o godzinie 18.00 rozpoczął się walentynkowy koncert znanego i cenionego zespołu Universe. Charyzmatyczny frontman Henryk Czich wraz z zespołem, zabrali tłumnie zgromadzoną publiczność w romantyczną podróż w lata dziewięćdziesiąte. Koncert rozpoczął utwór zagrany na żywo, lecz zaśpiewany przez nieżyjącego już jednego z założycieli i wokalistę zespołu – Mirka Bregułę. Był to swego rodzaju hołd złożony przez grupę swojemu przyjacielowi, który dwa dni wcześniej obchodziłby swoje 58 urodziny. Klimat, który tego wieczoru wytworzył się na sali widowiskowej Domu Kultury w Przeciszowie, poderwał publiczność, a ta wraz z zespołem śpiewała hity sprzed wielu lat. Wśród nich znalazły się: Tacy byliśmy, Wołanie przez ciszę, czy Jestem obok Ciebie.

Najwięcej emocji jednak wywołał utwór Wołanie przez ciszę, który spowodował, że cała publiczność wstała z krzeseł, a ciemność na sali została rozświetlona przez dziesiątki światełek kołyszących się w rytm muzyki. Rozentuzjazmowany tłum nie pozwolił zespołowi opuścić sceny i oklaskami domagał się kolejnych utworów na bis. I tak się stało! Mamy nadzieję, że półtoragodzinny występ Universe na długo zapadnie w pamięci uczestników wydarzenia, a z zespołem spotkamy się ponownie na scenie przeciszowskiego Domu Kultury…

Po koncercie zespół poświęcił wiele czasu dla swoich fanów, rozdając autografy i robiąc wspólne zdjęcia.

Organizator bardzo serdecznie dziękuje za objęcie Patronatem tego wydarzenia Wójtowi Gminy Przeciszów Tomaszowi Kosowskiemu oraz sponsorowi koncertu Bankowi Spółdzielczemu w Zatorze.

Patronat medialny objęli: Fakty Oświęcim, Kulturalny Powiat