SALA WIDOWISKOWA DOMU KULTURY Z NOWYM NAGŁOŚNIENIEM, OŚWIETLENIEM ORAZ SCENĄ.

Dobiegły końca prace modernizacyjne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie. Dzięki pozyskanym środkom finansowym w ramach programu Rybactwo i Morze oraz dotacji z Urzędu Gminy w Przeciszowie, została przeprowadzona modernizacja instalacji elektrycznej na sali widowiskowej w Domu Kultury. Ponadto wykonano nowe schody wejściowe wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Wykonawcą obu powyższych inwestycji była firma WP Insel z Gierałtowiczek. Kolejnym etapem prac było wyposażenie sali widowiskowej w nową, modułową scenę o łącznej powierzchni 48mkw. Całkowity koszt zestawu scenicznego wyniósł 33 650,34 zł. Dostawcą sceny była firma Alspaw z Ostrowa Wielkopolskiego. Sala widowiskowa została również wyposażona w nowe, profesjonale nagłośnienie oraz oświetlenie sceniczne, którego koszt zamknął się w kwocie 107 580,72 zł. Dostawcą nagłośnienia i oświetlenia była firma MW System z miejscowości Końskie. Doposażenie w nową scenę, nagłośnienie i oświetlenie z pewnością wpłynie na polepszenie realizacji działań kulturalnych w naszej gminie. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, organizacja i przebieg wydarzeń zyska zupełnie nowe oblicze.