Mistrz Czytania!

W dniu 16 listopada 2021 roku odbył się Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania „O Złote Usta”. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w Grojcu gdzie 23 uczniów klas VII-VII, z gmin Przeciszów, Oświęcim i Osiek, rywalizowało o tytuł Mistrza Czytania. Uczestnicy zmierzyli się z opowiadaniami pani Katarzyny Ryrych, z którą po konkursie odbyło się spotkanie autorskie.
Jury w składzie: Jadwiga Szczerbowska – dyrektor OKSiR Gminy Oświęcim, Agata Szyszka – Mądro – dyrektor GBP w Ketach oraz Danuta Żemła – bibliotekarz Galerii Książki w Oświęcimiu, miało nie lada zadanie, gdyż poziom czytelniczych zmagań był na bardzo wysokim poziomie. Jednakże wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce i tytuł Mistrza Czytania zdobył Dominik Noga z Przeciszowa
II miejsce zdobyły Zofia Kabzińska z Przeciszowa oraz Katarzyna Hałat z Piotrowic
III miejsce zdobyła Julia Żabińska z Grojca oraz Patrycja Stawowy z Osieka
Jury przyznało także wyróżnienia dla:
Aleksandry Sałaciak z Przeciszowa
Pauliny Jędrysik z Przeciszowa

Katarzyny Kusak z Osieka
Nikodema Jureckiego z Piotrowic
Katarzyny Rydzoń z Rajska
Przemysława Rakoczy z Piotrowic
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom 15 edycji tego konkursu!
Organizatorami konkursu są: Gminna Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu z/s w Grojcu, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie