SZACHOWE ZMAGANIA W DOMU KULTURY W PRZECISZOWIE

SZACHOWE ZMAGANIA W DOMU KULTURY W PRZECISZOWIE

Po raz trzeci zorganizowany został Turniej Szachowy pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów. Wydarzenie to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród szachistów, którzy 19 czerwca przyjechali do Domu Kultury w Przeciszowie. 49 zawodników z Przeciszowa, Oświęcimia, Babic, Grojca walczyło o najwyższe trofea. Naszą gminę reprezentowało aż 19 członków sekcji szachowej, działającej na co dzień przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie. Sędzią Głównym był Martin Surman, który bardzo sprawnie przeprowadził turniej w trzech grupach wiekowych: do lat 10, 16 oraz open. Szachiści dawali z siebie wszystko w każdej z siedmiu rund, ponieważ aby stanąć na podium liczyło się każde zwycięstwo, każdy zdobyty punkt. I udało się! W najmłodszej grupie wiekowej drugie miejsce zajął Nikodem Wójcik, który kilka tygodni temu wygrał w swojej grupie w Oświęcimiu. W ten sposób potwierdził wysoki poziom gry. Na miejscu trzecim uplasowała się Maja Fuczek, której dodatkowo przypadł piękny puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Zatorze, za najwyższą ilość punktów wśród dziewczynek. Puchar Wójta Gminy Przeciszów przypadł Tadeuszowi Tucowi z Oświęcimia, który dodatkowo zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy składają gorące podziękowania Wójtowi Gminy Przeciszów Tomaszowi Kosowskiemu za objęcie patronatem wydarzenia.

Podziękowania kierujemy na ręce Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Pani Iwony Gibas za objęcie Patronatem Honorowym naszego wydarzenia oraz ufundowanie nagród.

Dziękujemy Wicestaroście Oświęcimskiemu Pawłowi Kobieluszowi za objęcie Patronatem Honorowym przedsięwzięcia oraz ufundowanie nagród.

Dziękujemy Pani Katarzynie Lalik – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Zatorze za ufundowanie Pucharu oraz nagród. Dziękujemy firmie Art-Grawer z Oświęcimia oraz stowarzyszeniu Dolina Karpia w Zatorze.

Dziękujemy dzieciakom ze Spontinewstv za przeprowadzenie wywiadów z uczestnikami Turnieju.

Więcej o zajęciach szachowych w GBP pod linkiem.

Skip to content