NAJWAŻNIEJSZA JEST WYTRWAŁOŚĆ – Najlepsi Sportowcy 2020 roku zostali wyróżnieni.

22.02.2021 roku w Domu Kultury w Przeciszowie odbyło się wręczenie nagród laureatom Plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2020 roku w Gminie Przeciszów. Siódma edycja naszego wydarzenia była inna od wszystkich. Odbyła się w pełnym reżimie sanitarnym, co uniemożliwiło przeprowadzenie uroczystej Gali. Pomimo, iż rok pandemiczny nie sprzyjał rozwojowi sportu oraz rekreacji – dzięki wytrwałości naszych laureatów oraz ich rodzin – sportowcom udało się osiągnąć pewne sukcesy. Jury Plebiscytu postanowiło docenić ten wysiłek, przyznając takie same wyróżnienia dla wszystkich sportowców biorących udział w Plebiscycie. Mieszkańcy Gminy Przeciszów mieli możliwość zapoznać się z laureatami głosując na Najpopularniejszego Sportowca w Gminie poprzez formularz internetowy. W głosowaniu można było także oddać głos na Najpopularniejszą Drużynę. Nagrody w tegorocznym Plebiscycie ufundowała Gmina Przeciszów, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Stowarzyszenie Dolina Karpia oraz Bank Spółdzielczy w Zatorze. Laureatom nagrody wręczali Wójt Gminy Tomasz Kosowski, Przewodniczący rady Gminy – Pan Marek Trzaska, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych – Pan Władysław Kozub oraz Mecenas Kultury i Sportu w Gminie Przeciszów Prezes Banku Spółdzielczego – Pani Katarzyna Lalik. Najwięcej powodów do radości mieli przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Przeciszów, ponieważ Najpopularniejszym Sportowcem wg. internautów okazała się Pola Łukasik, a Najpopularniejszą drużyną Akademia Piłkarska Przeciszów – drużyna dziewcząt. Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Zatorze wręczyła nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika Plebiscytu (w grupie chłopców) – a został nim Konrad Błażewicz. Poniżej Przedstawiamy pełna listę laureatów tegorocznego Plebiscytu.

Pola Łukasik – Akademia Piłkarska Przeciszów (Piłka nożna)

Sylwia Piotrowska – Akademia Sportu Przeciszów (Tenis stołowy)

Błażej Oleksy – Akademia Sportu Przeciszów (Tenis stołowy)

Maria Górecka – Akademia Piłkarska Przeciszów (Piłka nożna)