Szachiści w Dolinie Karpia

W dniu 10 października br. w Domu Kultury w Przeciszowie rozegrany został II Turniej Szachowy w Dolinie Karpia pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów. W tegorocznej edycji, z uwagi na obostrzenia związane z Covid-19, wzięło udział 32 zawodników reprezentujących Oświęcim oraz Przeciszów. Turniej został rozegrany w siedmiu rundach, w trzech grupach wiekowych. Przebiegł w bardzo miłej, sportowej atmosferze.

Zwycięzcami w Turnieju zostali:

Grupa: do 10 roku życia

I miejsce – Jakub Kantyka (MDK Oświęcim)

II miejsce – Michał Gutowski (MDK Oświęcim)

III miejsce – Adam Kotyla (MDK Oświęcim)

Grupa: do 16 roku życia

I miejsce – Maciej Daszkiewicz (MDK Oświęcim)

II miejsce – Paweł Szkodny (MDK Oświęcim)

III miejsce – Eryk Bytomski (MDK Oświęcim)

Grupa: OPEN

I miejsce – Tomasz Kantyka (MDK Oświęcim)

II miejsce – Paweł Smajek (MDK Oświęcim)

III miejsce – Mariusz Pawłowski (Oświęcim)

Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Zatorze dla najstarszego uczestnika Turnieju otrzymał Pan Tomasz Kantyka – nauczyciel w MDK Oświęcim.

Puchar Wójta Gminy Przeciszów dla najmłodszego uczestnika Turnieju otrzymał Nikodem Wójcik (sekcja szachowa w GBP w Przeciszowie).

Patronat Honorowy objęli:

Wójt Gminy Przeciszów – Pan Tomasz Kosowski

Wicestarosta Oświęcimski – Pan Paweł Kobielusz

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Bank Spółdzielczy w Zatorze, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej w Oświęcimiu, Lucyna Szklarska, firma Instalbis, Stowarzyszenie Dolina Karpia, firma Art Grawer.

Osobne podziękowania dla partnerów medialnych: www.faktyoswiecim.pl, www.kulturalnypowiat.pl