„Mała książka – wielki człowiek” czyli zapraszamy przedszkolaki!

„Mała książka – wielki człowiek”  czyli zapraszamy przedszkolaki!

Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie po raz drugi zakwalifikowała się do ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” organizowanej przez Instytut Książki.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do naszej biblioteki w Przeciszowie i Piotrowicach, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza, a w niej książka „Pierwsze czytanki dla…” dostosowana pod względem treści i formy do potrzeb przedszkolaka oraz Karta Małego Czytelnika. Z kolei rodzice otrzymają broszurę informacyjną przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Zapraszamy do biblioteki gdyż wizyta w niej uczy dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie Państwo, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Skip to content